"Muharrem İnce'yi yanıma memur olarak almazdım"

"Muharrem İnce'yi yanıma memur olarak almazdım"

"Bozdağ’ın memuru değilim" diyen CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye yanıt veren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ "Ben zaten İnce'yi yanıma memur olarak almazdım" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, seçim çalışmalarını sürdürdüğü Yozgat’ın Sorgun ilçesinde, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

'İNCE’Yİ YANIMA MEMUR OLARAK ALMAZDIM'

"Bozdağ’ın memuru değilim" diyen Muharrem İnce'ye tepki gösteren Bozdağ, şu ifadeleri kullandı: "Ben zaten İnce'yi yanıma memur olarak almazdım. Benim memurum değil; ama doğruları söylemiyor. Amerika’dan arayan birine hemen inanıyor. Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı açıklama yapıyor, 'Biz her şeyi usulüne uygun olarak yaptık' diye. Adalet Bakanlığı'ndan bilgi, belge istiyor. Siz, bir Türk vatandaşı olarak sormaz mısınız? Amerika'dan arayan, adını açıklamadığınız kişiye kayıtsız şartsız hemen inanıyorsunuz da Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne neden inanmıyorsun? Amerikalılardan belge istediniz mi, bilgi istediniz mi? Amerikalıların ağzıyla konuşmak, FETÖ’nün ağzıyla konuşmak size ne kazandırıyor? ABD’den teröristbaşı Fetullah Gülen, ABD ile Türkiye arasındaki anlaşmaya uygun olarak istenmiştir. Her şey usulüne uygundur. Eksik olan, yanlış olan hiçbir şey yoktur; ancak ABD, teröristbaşını Türkiye’ye iade etmemek için ipe un sermektedir. Zamana oynamaktadır ve himaye etmektedir. Pensilvanya’da, teröristbaşı, terör örgütü yönetmeye devam etmektedir. Sayın İnce’nin, ABD’ye onu demesi lazım. 'Türkiye usulüne uygun istediği halde teröristbaşını Pensilvanya’da neden himaye ediyorsun, neden muhafaza ediyorsun ey ABD?' demesi lazım; ama onu demiyor. ABD’yi suçlamıyor, Türkiye’yi suçluyor. Bu anlaşılır gibi bir şey değil. Biz haddimizi de biliriz hududumuzu da biliriz. Hukukumuzu da biliriz. Ne söylediğimizi de biliriz. Kendimizi, ABD veya başka güçlere kullandırmayız; ama Sayın İnce bir telefonla çok rahat kullanılabileceğini ispat etmiştir. Esas kendisinin haddini bilmesi lazım. İnce, ince yalan söylüyor. Ne yapayım?"