O bankaya kredi ve kart borcu olanlara kötü haber! Her an aranabilirsiniz

O bankaya kredi ve kart borcu olanlara kötü haber! Her an aranabilirsiniz

Bankalara kredi ve kredi kartı borcu olanlara kötü haber geldi. Bankalar takibe düşen alacaklarını satmaya başlarken varlık şirketleri aramaları ile borçlu olan vatandaşları zor durumda bırakıyor.

O bankaya kredi ve kart borcu olanlara kötü haber! Her an aranabilirsiniz... Vatandaşın bankaya olan borç miktarı her geçen gün artarken ne yazık ki ekonomik olarak yaşanan zorluklar nedeni ile borcunu ödeyemeyen ve takibe düşen kişilerin de sayıları artıyor.

Gıda ürünleri başta olmak üzere pek çok üründe zam yağmuru devam ederken artan enflasyon ay sonunu getirmeyi zorlaştırırken vatandaşın da borç miktarını arttırıyor. Maaşı harcamalarına yetmeyen kişiler çareyi kredi kartına yüklenmekte ya da ihtiyaç kredisi çekmekte ararken bu da borçlu kişi sayısında artış yaşanmasına neden oluyor.

ING BANK ALACAKLARINI SATMA KARARI ALDI!

Bankaların takipteki alacaklarını satış karar yakından takip edilirken yapılan satış kararı borcu olanlara bir yandan kötü bir yandan iyi haber olarak görülüyor. Haberin iyi yanı ödeme imkanı olan kişilere varlık şirketlerinin son derece ucuz bir para ödeyerek bankadan bu rakamı satın alması nedeni ile ödemede indirim ve taksit seçeneği sunması. Böylelikle vatandaş borcundan kurtulabiliyor.

Kötü haber ise varlık şirketlerinin son derece ısrarcı olması ve ödeme durumu olmayan vatandaşı deyim yerindeyse canından bezdirmesi. Bankadan aldığı alacakları tahsil etmek için varlık şirketleri son derece yoğun bir şekilde çalışırken vatandaşa yapılan indirim ile ödeme yolu açılıyor. Ancak ekonomik nedenlerle ödeme gücü olmayan vatandaşlar sürekli olarak aranarak bir yerden sonra rahatsız edilmeye başlanıyor.

ing-bank-alacak-satisi-karari.jpg

ING Bank tarafından yapılan açıklama ile tahsili geçmiş alacakların satılacağı ilan edildi. Varlık yönetim şirketlerinin dikkatine yayımlanan açıklamada 65 milyon TL bireysel ve 42 milyon TL tüzel tahsili geçmiş alacağın 14 Şubat 2023 Salı günü açık artırma yöntemi ile satılacağı duyuruldu.