O üniversite 216 sözleşmeli personel alımı yapacak! Hemşire, Büro Personeli, Temizlik, Güvenlik…

O üniversite 216 sözleşmeli personel alımı yapacak! Hemşire, Büro Personeli, Temizlik, Güvenlik…

Trakya Üniversitesi 216 sözleşmeli personel alımı ilanı 28 Mart 2023 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı. Trakya Üniversitesi bünyesinde görevlendirilmek üzere farklı branşlarda personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Hemşire, Büro Personeli, Temizlik Personeli başta olmak üzere farklı alanlarda 216 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Alım yapılacak alanların kontenjan bilgisi de paylaşıldı. Adayların belirtilen başvuru tarihleri arasında başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. İşte ilanın tüm detayları…

Hangi branşlarda alım yapılacak?

  • 1 Röntgen Teknisyeni,

  • 2 Büro Personeli,

  • 10 Sağlık Teknikeri,

  • 25 Hasta Bakımı ve Temizliği Personeli,

  • 40 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

  • 65 Temizlik Görevlisi,

  • 73 Hemşire olmak üzere 216 sözleşmeli personel alımı yapılacak.1500x775-2021-memur-ve-emekli-zammi-yuzde-kac-olacak-891-cover.jpg

Adaylarda aranan genel şartlar nelerdir?

Trakya Üniversitesi sözleşmeli personel alımında adaylarda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki şartlar aranıyor. Adayların,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olmaları, kamu haklarından mahrum olmamaları, görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorununun olmaması, yapılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almaları, erkek adayları askerliğini yapmış olmaları ya da askerlik ile ilişiğinin olmaması gibi şartlar aranmaktadır.

Adaylarda aranan özel şartlar nelerdir?

Adaylarda KPSS, eğitim yaş gibi bazı özel şartlar da aranmaktadır. Adayların mesleki şartları sağlaması ve herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı, emekli aylığı almıyor olmaları gerekir. 2022 yılında gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise P94, Ön Lisans P93, Lisans P3 puan türünden en az 50 puan almış olmaları.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımlarında, en az 170 cm boyundan kısa boylu olmamak gerekir. Vardiyalı çalışmaya uygun ve 1 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olmak gerekmektedir. Temizlik Personeli alımında da 01.01.1998 ve sonrası doğumlu olmak ve ayrıca her çeşit temizliği yapabiliyor olmak gerekir.

Başvurular nasıl ve ne zaman yapılacak?

Trakya Üniversitesi personel alımı başvuruları 27 Mart 2023 tarihi itibarıyla başladı. Başvuru işlemlerini 11 Nisan 2023 tarihine kadar tamamlayabilirsiniz. Adaylar başvurularını istenilen belgeler ile birlikte Trakya Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ