Projelerimi gerçekleştirmek için  “Bana 6 yıl lazım”

Projelerimi gerçekleştirmek için “Bana 6 yıl lazım”

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, projelerini ve hedeflerini anlattı.

Sabah gazetesine konuşan Koç, hayalindeki kulüp için en az iki döneme (6 yıl) ihtiyacı olduğunu belirtti ve, "6 yılın sonunda geldiğimiz nokta ile bugünkü Fenerbahçe arasında siyahla beyaz kadar fark olacak. Şimdi kenetlenme ve başarıya ulaşma zamanı" dedi.

Fenerbahçe'de 3 Haziran'da yapılacak seçim öncesi projelerini, hedeflerini ve düşüncelerini bir kez de bizimle paylaşan Ali Koç, yapacağı ilk 3 icraatı, "Kenetlenmek, sportif başarı ve futbol anlayışını değiştirmek" olarak özetledi. "En büyük transferimiz mantalitemiz" diyen Koç'un satır başları şöyle:

Öncelik futbolun toparlanması ve baştan aşağı futbolun değişmesi. Bunun hemen olmayacağını biliyoruz. Veda, vefa değil zirveye oynayan bir takım oluşturmak istiyoruz.

Benim istediklerimi yapabilmem için en az iki döneme (6 yıl) ihtiyacım var. Bu 6 yıl sonunda Fenerbahçe'nin bugünkü haliyle siyahla beyaz gibi fark olacak.

Kombine, Fenerium satışları önemli, biz de bir sermaye koyacağız. Bunu yaparken UEFA denetimi var diyorlar. UEFA bir yere kadar karışıyor. Siz bir rakama kadar para koyabiliyorsunuz sonra da gidip onlara hedeflerinizi ve yapmak istediklerinizi anlatıyorsunuz.

En büyük transferimiz mantalitemiz. Biz hayal satmıyoruz.

BEN FENERBAHÇE TARAFTARIYIM BENİM DUYGULARIM ÖNEMLİ

Koç, takımı oluştururken özellikle teknik direktör tercihinde nasıl bir yol izleyeceği sorusuna şu yanıtı verdi: "Aykut Kocaman benim için çok değerli ve özel bir insan… Bunu her seferinde dile getiriyorum. Ancak taraftarın sesine kulak vereceğim. Ben de taraftarım benim de duygularım var. Biz zaaflarımızı tespit ettik. Önümüze öyle veriler geliyor ki tahmin edemezsiniz bizim bunları sadece takımı izleyerek anlamamız mümkün değil. Çalıştığımız firma hem bizi hem de 3 büyük rakibimizi analiz etti. Acil ihtiyaçlarımızın hepsini tespit ettik.

OMUZ OMUZA

Bir taraf yanılıyor, anlaşılan. Seçim bir taraf adına çok farklı bitecek ama kimin lehine onu göreceğiz. 20 bin civarı katılım bekliyoruz. Bunların 10 bini bize bilgilerini ulaştırdı. Tam 49 buluşmaya gittim. Bu buluşmalarda dile getirdiğim en önemli şeylerden biri, rakipler arasında yapıcı rekabet olması. Saha içinde kora kor olmalıyız. Ama saha dışında omuz omuza. Bizim birlikte olmamız ekonomik olarak bizi güçlendirecektir. Fenerbahçe sponsorun ayağına gitmemeli. Başarımızdan dolayı sponsor bizimle olmak için bize gelmeli.

KALPLER BERABER

6 scout ile çalışıyoruz. Marifet oyuncuyu doğru zamanda transfer edip parlatıp satmak. Bugünkü transfer anlayışının tam tersini yapmak istiyoruz.

Fenerbahçe öyle bir potansiyel ki doğru dokunuşlarla çok çabuk toparlayacaktır. Beceremesek de yapmak için uğraşıyoruz.

Tribünlerden endişemiz yok. En kötü 10 günde tribünler eski haline gelir. Spor markası bir ülkenin tanıtımına büyük katkı yapıyor.

Hangi takımı tutarsanız tutun herkes hakemden şikayetçi bu konu da önemli.

TFF'de neden sadece büyüklerden temsilci var. Diğer takımların günahı ne?