Rusya, Ukrayna'yı adeta bomba yağmuruna tuttu! 1 günde 50 saldırı peş peşe geldi: Sokaklar bu halde...

Rusya, Ukrayna'yı adeta bomba yağmuruna tuttu! 1 günde 50 saldırı peş peşe geldi: Sokaklar bu halde...

Rusya Ukrayna savaşının birinci yılının dolmasıyla birlikte Rusya'dan Ukrayna'ya ilginç bir hamle daha geldi. Rusya adeta Ukrayna'yı bomba yağmuruna tuttu. Peş Peşe 50 hava saldırısı geldi. İşte detaylar...

Geçtiğimiz günlerde Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin Meclis toplantısında Ukrayna ile olan savaşının birinci yılında savaştan geri çekilmeyeceğini duyurmuştu. bunun yanında Ukrayna Lideri Volodimir Zelenski'de savaşa devam edilmesi konusunda karşılık verileceğini belirterek iki tarafta savaşın devam edeceğine yönelik açıklamalarını yapmışlardı.

3kgzbxng5keiigmoetycca.webp

Savaşın devam etmesi ile Batılı ülkelerin Ukrayna desteği ve Çin'in de Rusya desteği ile ilgili olarak dünyada 3'üncü dünya savaşı sinyalleri iddiaları ortaya atılmıştı. Eski Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkan Donald Trump bu konu hakkında '3. Dünya Savaşı' iddiasında bulunmuştu.

İddiaların ardından iki tarafın da savaşa devam etmesi ile dünyadaki kriz devam ederken Rusya ilginç bir hamle yaptı. Rusya adeta Ukrayna'ya yaptığı hava saldırıları ile ülkeyi bombardımana tuttu. Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı konu hakkında, Rusya'nın son bir günde Ukrayna'ya 50 hava ve 11 füze saldırısı gerçekleştirdiğini duyurdu.ukrayna-saldiri.webp

Başkalığın açıklamalarında sivillerinde yaralandığına vurgu yapılarak, 'Rus güçlerin Liman, Bahmut, Avdiyivka, Marinka ve Şahtersk yönlerinde saldırılarını yoğunlaştırdığı aktarıldı. Kupyansk ve Liman yönünde Rusların saldırılarının başarısız olduğu ileri sürülen açıklamada, “Bahmut yönünde düşman Bahmut şehrine saldırıları sürdürüyor” denildi.

Ukrayna füze ve topçu birimlerinin Rusya’ya ait 2 komuta noktasını, 2 uçaksavar füze sistemini, 1 mühimmat bileşimi ve 2 elektronik harp istasyonunu imha ettiği kaydedildi.