Sağlık Bakanlığı 31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacak!

Sağlık Bakanlığı 31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacak!

Sağlık Bakanlığı, 31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Adayların tercihlerini 3 Nisan 2023 tarihine kadar ÖSYM internet adresi üzerinden tamamlamaları gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli alımı için ilan yayımlandı. Adayların tercihlerini yapmaları için 3 Nisan 2023 tarihine kadar süreleri bulunuyor. Tercihler ÖSYM resmi internet adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli!

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere KPSS puanına göre Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak olan merkezi yerleştirme ile Ortaöğretim, Ön Lisans ve Lisans düzeylerinde toplamda 31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacaktır. Ortaöğretim, Ön Lisans, Lisans düzeylerinde tercih yapılacak olan sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının yer aldığı kılavuz KPSS-2023/5 Tercih Kılavuzu ÖSYM resmi internet adresi üzerinden yayımlanacaktır.

Kontenjan dağılımı

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki hizmet birimlerinde görevlendirilmek üzere yapılacak olan 31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli kontenjan dağılımı şu şekildedir:

  • 21.709 Sağlık Teknikeri (Ön Lisans)

  • 1.530 Ebe (Lisans)

  • 6.069 Hemşire (Lise ve Lisans)

  • 1.494 Sağlık Lisansiyeri

  • 798 Sağlık Teknisyeni (Lise) olmak üzere toplam 31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacaktır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

saglikpersoneli1280-thyo-cover.jpg

Başvuru şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmaması, Erkek adayların askerliğini yapmış ya da askerlikle ilişiğinin olmaması gerekir. Alım yapılacak branşlara göre özel şartlar da aranmaktadır.

Başvuru detayları

Sağlık Bakanlığı 31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli tercih tarihleri açıklandı. 28 Mart itibarıyla tercihler alınmaya başlayacak ve 3 Nisan 2023 tarihinde de sona erecek. Adayların tercihlerini ÖSYM resmi internet adresi üzerinden yapmaları gerekmektedir.