Selçuk Geçer konuştu! Gram altın ve gümüşte dev artış yaşanacak!

Selçuk Geçer konuştu! Gram altın ve gümüşte dev artış yaşanacak!

Altın ve gümüş fiyatlarında yaşanacak gelişmeleri aktaran İslam Memiş pek çok yatırımcının yakından takip ettiği isimler arasında yerini alırken yorumlarıyla bu defa şaşırttı.

Yeni yılın gelmesinin ardından yatırımcılar altın fiyatlarının ne kadar olacağını merak ederken Altın ve para piyasaları yatırımcısı İslam Memiş'ten dikkat çekici açıklamalar geldi. İslam Memiş konuyla ilgili açıklamalarda bulunurken gram altının rekor artışa geçeceğini ve gümüşün değerleneceğini belirtti.

Altın ve gümüş fiyatlarında yaşanacak gelişmeleri aktaran İslam Memiş pek çok yatırımcının yakından takip ettiği isimler arasında yerini alırken yorumlarıyla bu defa şaşırttı. Gram altın fiyatlarının 450 TL artacağını belirten İslam Memiş aynı zamanda gümüş fiyatlarında da gelişmeler yaşanacağını belirtti.

GRAM ALTIN 1500 TL'Yİ GÖRECEK!

Gram altın fiyatının 1500 TL'ye dayanacağını dile getiren İslam Memiş uzun süredir gümüş yatırımı yapılması gerektiğini söylüyordu. 2023 yılının gümüşün yılı olacağını daha önce de dile getiren İslam Memiş açıklamasında "Dolar tarafında malum, stabil yani bir dalgalanma yok 18,81 lira seviyesinde ama serbest piyasalarda dolar TL kuru şu an itibariyle 19,05 19,07 lira arasında yani Kapalı Çarşı piyasada, dövizcilerde, bankalarda 19 lira seviyesi üzerinde bir dolar kuru var. Ekranlarda 18,81 lira seviyesinde bir kur var ve bu kurunda bozulmasını en azından seçimlere kadar beklemiyoruz ama seçimlerden sonra yukarı yönlü kur atakları da yaşanabilir özellikle yılın yarısından sonra Haziran ayından sonraki süreçlerde Dolar TL kuralında 24-25 lira aralığı yaşanırsa bizim için sürpriz olmayacaktır." dedi.

Gram altın fiyatlarının yükselip yükselmeyeceği vatandaşlar tarafından oldukça merak edilirken İslam Memiş açıklamasında gram altının 1500 hatta 1550 TL'yi görebileceğini vurgulayarak "1175 lira seviyesi görüldü ama serbest piyasalarda Kapalıçarşı piyasasında 1195 lira seviyesi görüldü. Bu da 1114 lira seviyesinde yıla başlayan gram altın TL fiyatının 3 haftalık zarfı içinde gramında 81 liralık bir değer artışıyla 1195 liraya bugün yükseldiğini gördük. %8,5 %9 civarında bir değer artışı var 3 haftalık süre içinde, burada altın yatırımcısına da şu uyarılarda bulunuyoruz, diyoruz ki; yükselişler bitmedi, bu yıl altın tarafında ve gümüş tarafında rekor duymaya devam edeceğiz yani bu cümleyi çok sık duyacağız ,çünkü yukarıda orta ve uzun vadede, nisan ya da mart ayına kadar gram altın TL fiyatında 1280,1350,1450,1500 hatta 1550 rakamlarını görebiliriz.'' ifadelerini kullandı.

GÜMÜŞ ALTINI SOLLAYACAK!

Gümüşün yükselişiyle trend olacağını ve altını bile geride bırakabileceğini belirten İslam Memiş gümüş yorumuyla son zamanlarda dikkat çekerken "Altın tarafındaki hikaye belli. Yatırım aracı ama gümüşün hikayesi bambaşka. Fiziki olarak gümüşe ihtiyaç var. Sağlık sektöründe, bilişim sektöründe kullanılıyor. Bankaya giden vatandaşlarımız altın hesabı açar gibi de gümüş hesabı açabiliyorlar. Veya Kapalıçarşı'da alıp satabiliyorlar. Gümüşle ilgili çalışmalarımda, Hazine ve Maliye Bakanımıza da izah ettim. Bundan sonraki süreçte sisteme dahil edildikten sonra biraz daha ön plana çıkacaklarını düşünüyorum gümüş yatırımcılarının. Ons gümüş 26, 32 ve 40 dolar, gram gümüş tarafında ise 20 lira seviyesi hedef olmak suretiyle, 16 lira kırıldıktan sonra yıllık bazda yukarı yönlü hareketliliğini sürdürebilir. 2023 yılının gümüş yılı olacağını söyleyebilirim" dedi.