Süleyman Soylu: İçişleri Bakanlığı bana haram olsun

Süleyman Soylu: İçişleri Bakanlığı bana haram olsun

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bilmenizi istiyorum ki eğer bundan sonra bir annenin evladını terör örgütü dağa götürürse, 13 yaşında onu annesinin sevgisinden mahrum bırakırsa burada hepinizin huzurunda söylüyorum İçişleri Bakanlığı bana haram olsun." d

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak’ın İdil ilçesinde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen "Huzur ve Güven Buluşması"nda vatandaşlara hitap etti. Soylu, terörle mücadelede kararlılık mesajı vererek, “Terörün de kökünü kurutana kadar devam” dedi.

Soylu, terör örgütünün umut kırmaya çalıştığını söyledi

Soylu, sadece terörle mücadele etmediklerini, terör örgütünün bu ülkede oluşturmaya çalıştığı olumsuz havayı da ortadan kaldırmak için çalıştıklarını belirtti. Soylu, “Öbür taraftan DEAŞ ne yapıyorsa, FETÖ ne yapıyorsa burada da terör örgütü milletimin yarına ulaşmasını engelleyebilmek için umudunu kırabilmek için aynısını yapmaktadır.” diye konuştu.

Soylu, bölgede yatırım ve istihdam için terörü bitireceklerini vurguladı
Soylu, bölgede vatandaşların rahatlıkla evlerine gitmeleri, rahat yatırım yapmaları için terörü bitireceklerini ifade etti. Soylu, “Bilmenizi istiyorum ki eğer bundan sonra bir annenin evladını terör örgütü dağa götürürse, 13 yaşında onu annesinin sevgisinden mahrum bırakırsa burada hepinizin huzurunda söylüyorum İçişleri Bakanlığı bana haram olsun.” dedi.

Soylu, efendi değil hizmetkar olmaya geldiklerini aktardı

Soylu, güvenlik güçleri ve mülki idare amirleri ile huzurun tesisi için çalıştıklarını söyledi. Soylu, “Biz efendi olmaya gelmedik, hizmetkar olmaya geldik. Bizim görevimiz sizin huzurunuz, sizin mutluluğunuz, sizin refahınızdır. Biz bunun için buradayız.” dedi.