Tam 1 sene önce hayatını kaybetmişti! Fatma Girik'in kardeşi vefasızlık sitemi etti

Tam 1 sene önce hayatını kaybetmişti! Fatma Girik'in kardeşi vefasızlık sitemi etti

Türk sinemasının 4 yapraklı yoncalarından biri olan Fatma Girik tam bir sene önce hayatını kaybetmişti. Bugün ölüm yıl dönümünde ise kardeşi sitem etti.

1 sene önce Türk sinemasının önemli sanatçılarından biri olan Fatma Girik hayatını kaybetmişti. İstanbul'da covid nedeni ile organ yetmezliğinden 24 Ocak tarihinde hayatını kaybeden Girik, ardından da Muğla'nın Bodrum ilçesine defnedildi. Torba mezarlığına defnedilen Fatma Girik'in hayatını kaybetmesinin bugün 1. yılı olmasına rağmen onu anmak için kimsenin mezarını ziyaret etmemesi konusu hakkında kardeşi Günay Girik sitem etti.

ABLAMIN YOKLUĞUNU ÇOK HİSSEDİYORUM!

Mezarının başında yalnızca kendisinin ve komşusunun olduğunu dile getirerek yapılan vefasızlığın kendisini üzdüğünü açıklayan Günay Girik, "Sayısını hatırlamadığım kadar çok filmi var. Yaşım 56 ve yaklaşık 44 senem ablam ile geçti. 12 yaşlarındayken ilk filmimiz 'Gülsüm Ana'yı beraber çektik, oğlu rolündeydim. Annemi ablam kadar görmedim. Babam da küçük yaştayken öldü. Onun yokluğu benim için çok büyük bir eksiklik. İki çocuğum var; kızımın adı Fatma Girik, oğlum ise Günay Girik. Ablamın yokluğunu çok hissediyorum. Burada insanların vefasızlığı da beni üzdü. İstanbul'da anma töreni düzenlenmiş. Fakat burada mezarı başında bir anma yapılsaydı; daha iyi olurdu. Bodrum ve Torba, Zeki Müren'den sonra Fatma Girik ile anılır. Keşke mezarının başında anılsaydı; ablam daha fazla mutlu olurdu." şeklinde konuştu.

Bu açıklamalar kısa süre içerisinde gündem olurken, pek çok kişi tarafından sosyal medyada unutulmayan, filmleri ve eski fotoğrafları ile hayranları tarafından anılan Fatma Girik'in yakınlarınca mezarının başında bir anma töreninin yapılmaması kardeşini oldukça üzdüğü öğrenildi.