Terör örgütü PKK Kürtlere karşı savaş ilan etti

Terör örgütü PKK Kürtlere karşı savaş ilan etti

Terör örgütü PKK, uzun bir süredir gerginlik yaşadığı Kuzey Irak Kürt yönetimine savaş açtı. PKK yöneticilerinden Rıza Altun, Barzani önderliğindeki IKBY'nin Türkiye ile iyi ilişkileri bulunduğunu gerekçe göstererek 'Bundan böyle Güney Kürdistan da hedef

Kuzey Irak Kürt bölgesinde bağımsızlık ve referandum çabalarının yoğunlaştığı bir sırada PKK, Kürtlere savaş açtığını ilan etti. PKK yöneticilerinden Rıza Altun, “Bundan böyle Güney Kürdistan da hedef alanımızdadır” açıklaması yaptı.

Terör örgütü PKK'nın yayın organlarından ANF'ye açıklamalarda bulunan KCK Yürütme Konseyi Üyesi Rıza Altun, Ankara ile iyi ilişkiler içinde bulmasını gerekçe göstererek "Bundan böyle PKK sınırları tanımadan Kürdistan'ı vuracak" ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin hava operasyonları sonrası PKK’nin “Türkiye’ye karşı topyekün savaş” yönündeki açıklamalarını anımsatan Rıza Altun, topyekün savaşın "Kürdistan"ı da kapsayacağını söyledi.

PKK SAVAŞ İÇİN "KÜRDİSTAN"DAKİ GÜÇLERİNİ KULLANACAKMIŞ

K24 adlı haber ajansının aktardığına göre PKK’nın topyekün savaş açıklamasıyla yeni bir dönemin başladığını kaydeden Altun, Kürdistan’a yönelik savaşı bu bölgelerde bulunan PKK güçlerinin yürüteceğini söyledi.

“KÜRDİSTAN’I SAVAŞ ALANINA ÇEVİRECEĞİZ”

"Kürdistan"ı savaş alanına dönüştürecekleri tehdidinde bulunan terör örgütü yöneticisi, “Güney Kürdistan ciddi bir savaş alanına dönüşür. Çünkü TC’nin en kirli gücü Güney Kürdistan’dadır. Eğer TC’nin gerici karakterine darbe vurulmak isteniyorsa Güney Kürdistan’daki varlığına darbe vurmak gerekir” diye konuştu.