Terör örgütü PKK/YPG, 55 genci alıkoydu

Terör örgütü PKK/YPG, 55 genci alıkoydu

Terör örgütü PKK/YPG'nin Suriye'de kontrol ettiği Haseke'de 55 genci daha alıkoydu. Toplama kampına gönderdiği gençlere burada eğitim veriyor.

Terör örgütü PKK/YPG, 55 genci alıkoydu - Eli kanlı terör örgütü PKK/YPG, ABD'nin sağladığı maddi ve lojistik destek sayesinde Suriye'de işgal ettiği bölgelerde sözde hedeflerine ulaşmak için zorbalığını hızlandırdı. Ortadoğu'da gençleri hedef alan örgüt son günlerde girişimlerine hız verdi. Özellikle Arap gençleri örgütün silahlı kadrosuna katıyor.

Suriye'nin petrol zengini bölgeleri arasında yer alan Haseke'de ABD'nin talimatı üzerine burada hakimiyet kuran örgüt, yöre halkının genç çocuklarını zorla bünyesine katmak için harekete geçti. Son günlerde çoğu Arap 55 genci daha örgütün silahlı kadrosuna katmak üzere zorla alıkoydu. Toplama kampında Amerikalı askerlerin eğitim verdiği teröristlerin kontrolüne tabii tutuluyor.

HASEKE TEMEL ARAP HALKI

Terör örgütü PKK/YPG mensubu teröristler, köy girişleri ve ilçeler arası kurduğu sözde yol kontrolü noktalarından Haseke'ye bağlanan köylerde bulunan 38 genci, pazar yerlerinde de 17 Arap genci alıkoydu.

Son 3 günde basına yansıyan görüntülerde örgütün ciddi hazırlık içinde olduğu aktarıldı. Suriye'nin kuzeyinde yuvalanan terör örgütü, geçtiğimiz günlerde ABD'nin yolladığı 100 araçlık konvoyu teslim aldı.

pkkypg-haseke.webp

SON 1 HAFTADA 108 GENCİ ALIKOYDU

Türkiye'nin olası kara harekatı öncesi geçmiş yıllarda yaşadığı senaryonun tekrarına düşmemek için sözde özel birlikler kurduğu, sızma girişimleriyle yıldırmaya çalıştığı belirtildi. Sayısını yüksek noktada tutmak özgüven ihtiyacını yüksekte tutmak için ön plana atacağı kişileri Arap halkından zorla alıkoyduğu gençler üzerinden değerlendirecek örgüt, Haseke ve Halep illerinde işgal ettiği bölgelerde son bir haftada 108 genci bünyesine kattı.

Münbiç'te esnaf, gençleri kadrosuna katan terör örgütü PKK/YPG'yi protesto emek için dükkanları kapattı. Rakka ve Deyrizorda'da benzer uygulama başvurdu.