Turkcell Türk Telekom Vodafone hat sahipleri 15 gün içerisinde 425 TL para bakiye iadesi alabilirsiniz

Turkcell Türk Telekom Vodafone hat sahipleri 15 gün içerisinde 425 TL para bakiye iadesi alabilirsiniz

Milyonlarca cep telefonu sahibine son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklama ile cep telefonu kullanıcılarının 15 gün içerisinde para bakiye iadesi alma hakkı doğdu. Hemen kontrol edin!

Turkcell Türk Telekom Vodafone hat sahipleri 15 gün içerisinde 425 TL para bakiye iadesi alabilirsiniz... Cep telefonu hattı olan kişilerin sayısı her geçen gün artarken pek çok kişi daha ekonomik tarifeler nedeni ile operatör değiştirme işlemlerini tercih ediyorlar. Çeşitli nedenlerle aboneliği iptal edilen ya da kendisi aboneliğini iptal eden kişilere para iadesi yapılması hakkı ortaya çıktı.

Milyonlarca cep telefonu hattı sahibi olan kişileri ilgilendiren yeni kararda geriye dönük 24 ay yani geriye dönük 2 senelik süre içerisinde başvuru yapanlara para iadesi yapılacağı açıklandı. Açıklanan kararda iade talebi yapmayan kullanıcıların ise haklarının 24 ay boyunca saklanacağı ve tekrar aynı operatörde hat açması durumunda hatlarına geri yükleneceği belirtildi.

CEP TELEFONU SAHİBİ OLANLARA DUYURULDU!

Cep telefonu operatörleri tarafından yapılan duyuru ile bakiye iadesi için kriterler açıklandı. Vodafone tarafından yapılan açıklamada "Çeşitli nedenlerle aboneliği iptal olan faturasız abonelerin hesaplarında kalan bakiye için abonelere geri alma hakkı tanınacak olup iptal tarihinden itibaren yirmi dört (24) ay içerisinde başvuruda bulunan aboneye geri ödemesi 15 gün içerisinde yapılacaktır.

İade talebinde bulunmayan abonelerin kalan bakiyeleri ise yirmi dört (24) ay süreyle saklanacak, abonenin hattını Vodafone’a tekrar taşıması durumunda abonenin hesabına otomatik yüklenecektir. Kalan TL bakiyenizi sorgulamak için Borç Alacak Sayfasını ziyaret edebilirsiniz" ifadelerine yer verilerek çeşitli nedenlerle aboneliği iptal olan faturasız abonelerin hattında kalan bakiyelerin iade edileceğini söyledi.

TURKCELL BAKİYE İADESİ NASIL TALEP EDİLİR?

Mobil hat sahipleri için yapılan açıklamada Turkcell "Hat iptalinizden sonra hesabınızda kalan TL’leri 2 yıl içinde Alacak Sorgulama /TL İade Talep linkinden sorgulayabilir ve talep edebilirsiniz. Talebiniz sonrasında 15 gün içerisinde geri ödemeniz gerçekleşecektir. Adınıza devlete ödenen yıllık telsiz kullanım ücretinin kalan taksitleri bakiyenizden tahsil edilecektir" diyerek 15 gün içinde talep edilen tutarın hesaplara yatırılacağını söyledi. BTK tarafından verilen karar ile hat sahiplerine para iadesi için başvuru yapılması yeterli olacak.