Türkeş’le Bahçeli’yi karıştırdı! Soner Yalçın’dan büyük gaf...

Türkeş’le Bahçeli’yi karıştırdı! Soner Yalçın’dan büyük gaf...

Bugünkü köşe yazısında Alparslan Türkeş ile Devlet Bahçeli’yi karıştıran Sözcü yazarı Soner Yalçın büyük bir hataya imza attı.

Soner Yalçın’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Öyle ya…

Daha düne kadar… Devlet Bahçeli, 2008 yılında Kayseri Erciyes Kurultayı'ndaki “Boz­kurt” heykelini, “puta tapar mı oldunuz” diye miting dışına attırmıştı! 10 yıl son­ra Bahçeli Kayseri'de “Boz­kurt” heykeli açılışı yaptı!”

Bahçeli değil Türkeş’ti

Soner Yalçın’ın bahsettiği olay Devlet Bahçeli döneminde değil Alparslan Türkeş’in genel başkan olduğu günlerde yaşanmıştı.

Hadise şöyle:

Her sene 1 Ağustos tarihinde düzenlenen Erciyes zafer kurultayı için Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen Ülkücüler dağın eteklerinde toplanmış, Alparslan Türkeş kürsüde konuşma yapmaktadır.

Bursa Ülkü ocaklarına mensup Ülkücüler tarafından yapılan bir bozkurt heykeli Alparslan Türkeş’e hediye edilmek amacıyla bu arada miting alanına sokulur.

Alparslan Türkeş konuşmasına devam etmekte, Bozkurt heykeli ise Ülkücülerin alkışları arasında kalabalığı yararak kürsüye doğru götürülmektedir.

Devasa bozkurt heykeli kürsüye yaklaştıkça alkışlar ve sloganlar çoğalır.

Konuşmasının ikinci plana düştüğünü, kimsenin kendisini dinlemediğini, alandakilerin bozkurt heykeli ile ilgilendiğini gören Türkeş sinirli bir şekilde, “ortalığı karıştırmayın. İndirin Allahaşkına. Siz putperest misiniz?” diye çıkıştı.

Alkışlara arasında eller üzerinde kürsüye götürülen bozkurt heykeli Türkeş’in tepkisi üzerine ani bir manevrayla yere indirildi, hemen ortadan kaldırıldı.