Türkiye'nin 81 ilindeki milyonlara müjde: 3 günlük tatil için son 1 gün kaldı

Türkiye'nin 81 ilindeki milyonlara müjde: 3 günlük tatil için son 1 gün kaldı

Milyonlarca öğretmen ve öğrenciye müjde verildi. 14 Mayıs seçimlerinin ertesi gününde olduğu gibi 28 Mayıs seçimlerinin ertesi günü de yurt genelinde okullar tatil edildi. İşte ayrıntılar...

Türkiye'nin 81 ilindeki tüm okullarda geçerli olmak koşulu ile seçim kapsamında Haftaya pazartesi günü yani 28 Mayıs seçimlerinin ertesi günü olan 29 Mayıs'ta okullar tatil oluyor.

Türkiye'nin 81 ilindeki milyonlara müjde: 3 günlük tatil için son 1 gün kaldı- Tatile ilişkin olarak 29 Mayıs Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi nedeniyle okullar tatil edildi. Öğretmenler ise idari izinli sayılacak. Açıklama Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den geldi.

646efdd886b2473824465929.webp

28 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçiminin ardından 29 Mayıs Pazartesi okullar açık olacak mı, tatil edildi mi soruları hem öğrenciler hem de veliler tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Peki 29 Mayıs Pazartesi okullar tatil edildi mi? Öğretmenler idari izinli mi sayılacak? soruları merak edilmişti.

16 HAZİRAN'DA OKULLAR KAPANIYOR

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi sonrasında haftanın ilk gününde eğitim ve öğretime devam edilip edilmeyeceği merak ediliyordu. Konuya ilişkin Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den açıklama geldi. Özer okulların tatil olacağını belirtti.

Ayrıca Bakan Özer bu yıl okulların 16 Haziran'da kapatılacağını ve uzatma yapılmaycağına da dikkat çekerek tüm öğretmen ve öğrencilere yıl sonu yaz tatilinin de müjdesini verdi.