Yatırımcılar dikkat! Geçtiğimiz hafta en çok kazandıran yatırım araçları açıklandı

Yatırımcılar dikkat! Geçtiğimiz hafta en çok kazandıran yatırım araçları açıklandı

Yatırımcılar tarafından yakından takip edilen Borsa, altın, Euro gibi araçlardan en çok kazandıranı açıklandı.

Yatırımcılar dikkat! Geçtiğimiz hafta en çok kazandıran yatırım araçları açıklandı: Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetlerinin geçtiğimiz hafta ortalama yüzde 5,44 değer kaybettiği görüldü. Altın tarafında ise satış fiyatında yüzde 0,09 oranında değer kazandığı görülmekte. Bunun yanı sıra Euro/TL'de ise yüzde 0,42 oranında bir artış olduğu gözlendi. Dolar/TL'deki durum ise ortalama yüzde 0,05 oranında değer artışı gözlendiği açıklandı.

Geçtiğimiz haftanın en çok kazandıran yatırım araçları açıklandı. Bu göre Borsa İstanbul’da işlem gören hisse senetlerinde haftalık olarak değer kaybı gözlendi. Bu değer kaybı ortalama yüzde 5,44 oldu. Altın, dolar ve Euro'da ise bu hafta değer artışı gözlendi.

BORSADA DÜŞÜŞ YAŞANIRKEN ALTINDA ARTIŞ DEVAM EDİYOR

BIST 100 endeksine baktığımız zaman geçen hafta en düşük 5.020,54 iken en yüksek 5.568,97 puanı gördüğü gözlendi. Bu puan sınırından sonra ise ondan önceki haftaya göre yüzde 5.44 puan azalarak kapattı. Buna karşın altında yükseliş devam ediyor. Kapalıçarşı'da işlem gören 24 ay külçe altının gram satış fiyatının yüzde 0,09 oranında arttığı gözlendi. Böylece gram altın satış fiyatı bin 165 TL'ye yükseldi. Cumhuriyet altın ise 7 bin 805 TL'ye yükseldi. Cumhuriyet altındaki artış oranı ise yüzde 0,08 oldu.

Geçtiğimiz hafta ABD dolarında yüzde 0,05 artış yaşandı. Böylece dolar 18,8140 TL'ye yükselmiş oldu. Euro tarafında ise yüzde 0,42 oranında artış yaşanarak 0,42 oranında artış yaşanarak 20,4450 TL'ye kadar yükselmiş oldu.