Yiğit Bulut’tan karanlık isme “Türkiye düşman”ı suçlaması

Yiğit Bulut’tan karanlık isme “Türkiye düşman”ı suçlaması

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Türkiye düşmanı o isimle ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut twitter üzerinden yaptığı açıklamada o karanlık isme dikkat çekti.

Yiğit Bulut, Bluebay Asset Management Stratejisti olarak bilinen Timothy Ash'ın twitter hesabının profilini paylaşarak bu kişi “Tam bir Türkiye düşmanıdır!” dedi.

İşte Yiğit Bulut’un o paylaşımı

Bulut Twitter hesabından, "Kamuoyu dikkatine, aşağıda hesabını gördüğünüz kişi yabancıların Türk ekonomisini manipüle etmek için kullandıkları bir etki ajanıdır! Bu şahıs Türkiye ve Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında yurtdışı ve sosyal medyada hadsiz ifadelerde sürekli bulunmuş olup, tam bir Türkiye düşmanıdır. Hiçbir resmi görevi olmamasına rağmen Ankara’da dolaşıp maalesef bazı kamu görevlileri tarafından da kabul görmektedir. FETÖ ile ilişkisi de ayrı bir araştırma konusu olup, bu şahısla bilmeden ilişkisi olanların dikkatli olmaları gereğinin altını çizerken, devletin ilgili birimlerinin Türkiye’de oyun kurduğunu sanan bu tip “yabancı etki ajanlarına” karşı gereğini yapacağına olan inancımın tam olduğunun altını çizmek isterim.." ifadelerini kullandı.

1-087.jpg