YÖK Başkanı açıkladı! Yüz yüze eğitim başlayacak mı? Ne zaman başlayacak?

YÖK Başkanı açıkladı! Yüz yüze eğitim başlayacak mı? Ne zaman başlayacak?

İzmir Ege Üniversitesi'nde düzenlenen 256. Üniversitelerarası Kurul Toplantısı'nda deprem sebebiyle ara verilen yüz yüze eğitimle ilgili açıklama yapan YÖK Başkanı Özvar uzaktan eğitim kararının nisan ayında yeniden değerlendirileceğini hatırlattı.

Üniversitelerin ne zaman açılacağına dair konuşan Özvar, uzaktan eğitim kararının nisan ayı başında yeniden gözden geçirileceğini hatırlattı.

HİBRİT SİSTEM DE GÜNDEMDE

Özvar ayrıca şartların el vermesi durumunda uzaktan eğitimin yanında yüz yüze eğitim imkanı sunan harmanlanmış (hibrit) öğretim seçeneğinin sunulacağını belirtti.

6 Şubat’ta 11 ili etkileyen deprem sonrasında üniversitelerin durumuna dair bilgi veren Özvar, “Bu zorlu zamanlarda depremzedelere, üniversitelerimize ve öğrencilerimize destek olmak için Yükseköğretim Kurulu olarak bir dizi idari tedbir aldık. 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminin, bazı uygulamalı programlar hariç olmak üzere uzaktan öğretim yoluyla eğitimlerin başlaması yönünde bir karar aldık.

Yine daha önce ifade ettiğim üzere, alınan kararı nisan ayı başı itibarıyla yeniden gözden geçirerek şartların elverişli hale gelmesi durumunda uzaktan eğitimin yanında yüzyüze eğitim imkanının da sunulduğu harmanlanmış (hibrit) öğretim seçeneğini değerlendireceğiz. Yükseköğretim Kurulu olarak birinci önceliğimiz, yükseköğretim sistemimizin afet sonrası hızlı bir şekilde normalleştirilmesidir” diye konuştu.