2023 yılı Ramazan Kolisi desteği online başvuruya açıldı! Online başvuru yap! E-devlet başvuru linki…

2023 yılı Ramazan Kolisi desteği online başvuruya açıldı! Online başvuru yap! E-devlet başvuru linki…

11 ayın sultanı olan Ramazan oruç ayı olarak bilinse de yardımlaşmanın, dayanışmanın ve paylaşmanın nişanesi olarak kabul ediliyor. Maddi durumu yerinde olmayan kişilerin faydalanabilecekleri Ramazan Kolisi Desteği online başvuruya açıldı.

Oruç tutmak yalnızca aç kalmak değil zor durumda olan, yiyecek yemek bulamayan fakirlerin halini de anlayabilmektir. 30 günlük süreç boyunca insan kendisini sorguya çekerken, fakir ve muhtaç kişileri anlıyor ve onlara yardım edebilmenin yollarını arıyor.

Maddi olarak zor durumda olan kişilerin erzak kolisi desteğinden faydalanabilmesi için devlet tarafından online başvuru süreci açık hale getirildi. Herhangi bir merkeze, vakfa ya da derneğe gitmeye gerek kalmadan e-devlet üzerinden başvuru yapılabiliyor.

RAMAZAN KOLİSİ NE ZAMAN ALINIR?

2023 Ramazan kolisi başvuruları 23 Mart ve 21 Nisan tarihleri arasında yapılabiliyor. 1 aylık dönem boyunca online e-devlet sistemi üzerinden veya bağlı bulunan belediye, kaymakamlık ya da valiliklere gidilerek de yardım talep edilebiliyor.

Devletin sunmuş olduğu ve belediyelere aktardığı Ramazan kolisi desteğinin yanı sıra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ya da Kızılay tarafından da özel kumanya paketleri oluşturuluyor.

RAMAZAN KOLİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2023-yili-ramazan-kolisi-destegi-online-basvuruya-acildi-online-basvuru-yap-e-devlet-basvuru-linki.jpg

E-devlet üzerinden online kumanya başvurusunda bulunmak isteyenler; www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapmalıdır. Ardından sırasıyla şu adımlar takip edilebilir:

  • Başvuruda bulunacak kişiye ait TC kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yapınız.
  • Açılan sayfada arama butonuna “Sosyal Yardım Başvuruları” yazınız.
  • Sistem “E-belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama” alanına yönlendirecektir.

NOT: Yönlendirilen sayfa üzerinden yardım kolisi başta olmak üzere ısınma, nakdi ödeme, kırtasiye, ilaç desteği ve benzeri farklı yardımlardan da yararlanılabilir.

RAMAZAN KOLİSİ ONLİNE BAŞVURU LİNKİ VE SORGUSU

2023 yılı Ramazan Kolisi Online Başvuru linkine tıklayınız. Açılan sayfa üzerinde bilgileri doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru yapıldıktan sonra değerlendirilen kişilere yardımlar cep telefonu aracılığı ile bildirilen yere gelinmesi talep edilerek sunulacaktır.