81 İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderildi: 1 Yıl ertelendi!

81 İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderildi: 1 Yıl ertelendi!

Milli Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından yapılan açıklamada, 1 yıl erteleme kararı alındığı bildirildi. Söz konusu karar öğretmenleri ilgilendiriyor.

MEB öğretmenleri ilgilendiren kararı açıkladı. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından yapılan açıklamada, deprem felaketi nedeniyle zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunan öğretmenlerimizin zorunlu çalışma yükümlülüklerini 1 yıl ertelendiğini bildirdi.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

2023 yılı yer değiştirme döneminde, öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı olarak resen atama işlemlerinin yapılmamasına ilişkin resmî yazı, 81 ilin millî eğitim müdürlüğüne gönderildi.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler nedeniyle on ili kapsayan bölgede olağanüstü hâl ilan edildiği ve Elazığ'ın da daha sonra afet bölgesi kapsamına alındığı anımsatılan yazıda, Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının 1, 2 ve 3'üncü hizmet alanlarında görev yapan ve zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunan öğretmenler için bu yıl yer değiştirme döneminde zorunlu çalışma yükümlülüğü kapsamında resen bir atama yapılmayacağı belirtildi.

Kararı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyuran Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunan öğretmenlerimizin zorunlu çalışma yükümlülüklerini 1 yıl erteliyoruz." ifadelerini kullandı.