AB Bakanı Çelik'ten Macron'a tokat gibi cevap: O günler geride kaldı

AB Bakanı Çelik'ten Macron'a tokat gibi cevap: O günler geride kaldı

AB Bakanı Ömer Çelik Fransız Le Point dergisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili kapağını basın özgürlüğü olarak tanımlayan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u Twitter üzerinden eleştirdi.

 

AB Bakanı Ömer Çelik, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Fransız Le Point dergisi Cumhurbaşkanımıza kara propaganda yöntemiyle saldırarak nefret suçu işleyen bir yayın yaptı. Vatandaşlarımız da Fransa’da çeşitli mecralarda buna tepki gösterdiler.

Hiçbir yayıncılık değeri olmayan bir kara propaganda yöntemiyle nefret suçu işleyen bu dergiye Macron sahip çıkmış. Ve basın özgürlüğünden bahsetmiş. Nefret suçu ve aleni hakaret ne zamandan beri basın özgürlüğü oldu? Sayın Macron aynı üslubun, nefret dilinin ve kara propagandanın kendisi için kullanılmasını uygun buluyor mu?

O GÜNLER GERİDE KALDI

Derginin yayımlanması sonrası Fransa'nın güneyindeki Avignon kentindeki bazı Türk vatandaşları, dergi reklamlarını çeşitli şekillerde kapatmaya çalışarak tepkilerini ortaya koymuştu. Türkiye'nin sizden talimat aldığı günler geride kaldı. 'Diktatör' diyerek o günleri geri getiremezsiniz."