Adalet Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması! Deprem bölgeleri için...

Adalet Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması! Deprem bölgeleri için...

Adalet Bakanlığı'nın yaptığı son dakika açıklamasına göre deprem bölgesi hakkında yeni kararlar alındığı bildirildi. Bakanlık sosyal medya hesabından depreme ilişkin duyuruyu yaptı.

Adalet Bakanlığı Kahramanmaraş merkezli peş peşe gelen depremlerin ardından yıkıcı etki altında kalan deprem bölgeleri için yeni karar aldı. Hakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK) depremden etkilenen 10 ilde 350 savcı görevlendirildiğini, ayrıca deprem bölgelerine 363 uzman doktor, otopsi teknikeri ve biyoloğun gönderildiğini bildirdi.

154773.jpg

Adalet Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması! Deprem bölgeleri için...- Bakanlık sosyal medya hesabından şu şekilde açıklamalar yaptı:

*Hakimler ve Savcılar Kurulu depremden etkilenen 10 ilde 350 savcı görevlendirdi. Deprem bölgesine adli hizmetleri yürütmek üzere 809 zabıt katibi, fotoğrafçı ve tekniker görevlendirildi.

1234567890-1-1.jpg

*1100 infaz ve koruma memuru deprem çalışmaları kapsamında bölgede görevlendirildi. Bilirkişilik desteği sağlamak ve sağlık çalışanlarına destek için Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Malatya, Şanlıurfa, Kilis, Diyarbakır ve Adana’ya toplam 363 uzman doktor, otopsi teknikeri ve biyolog görevlendirildi.”

*Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne bağlı arama ve kurtarma ekibi CEKUT’un 326 kişiden oluşan 19 ekiple 6 Şubat’tan itibaren deprem bölgelerinde çok sayıda vatandaşı kurtardığı belirtilen açıklamada, Adalet Bakanlığına bağlı Ankara, Antalya, İstanbul, Yozgat, Erzurum, Rize, Eskişehir, Denizli, Erzincan ve Iğdır’daki eğitim tesislerinde 2 bin 238 depremzedenin konakladığı bildirildi.