Adana'da gezilecek yerler neresi? Adana'da görülmesi gereken yerler

Adana'da gezilecek yerler neresi? Adana'da görülmesi gereken yerler

Ülkemizin en güzel şehirlerinden birisi olan Adana tüm güzellikleri ile pek çok turisti bünyesinde barındırmaya devam ederken yaz kış gezilecek en güzel şehirler arasında yer almaktadır.

Taşı toprağı başka olan ülkemizde pek çok şehrimiz gezilip görülebilecek en iyi yerlerden birisi olurken özellikle de gezi için çok tercih edilen şehirlerimizden birisi de Adana'dır. Adana'ya gitmek, rotasını Adana'ya doğru çizerken 'Adana'da gezilmesi gereken yerler' araştırması yapanlar için Adana'da kesinlikle görülmesi gereken yerlere yer verdik.

Ülkemizin en güzel şehirlerinden birisi olan Adana tüm güzellikleri ile pek çok turisti bünyesinde barındırmaya devam ederken yaz kış gezilecek en güzel şehirler arasında yer almaktadır. Sizlerde yurt içi seyahatinizde bu defa rotanıza Adana'yı eklediyseniz işte Adana'da görmeniz gereken yerler...

Ülkemizde gezilmeye görülmeye değer pek çok yer vardır. Bunlardan pek çoğunu içerisinde barındıran gerek gezilecek yerleri gerekse kesinlikle tatmanız gereken lezzetleriyle en çok tercih edilen şehirlerden birisi de Adana'dır. Adana uçsuz bucaksız kanyonları ve birbirinden eşsiz manzaralarıyla bu gezinize yoldaşlık yapabilir. Adana da gezilecek yerler kadar tadılması gereken yiyecekler de bulunmaktadır.

ADANA'DA GEZİLECEK YERLER NERESİ?

Kapıkaya kanyonu

adana-da-gezilecek-yerler-listesi-adana-da-15139213-5096-m.jpg

Seyhan Nehri

adana-da-gezilecek-yerler-listesi-adana-da-15139213-9128-m.jpg

Körkün Kanyonu

Belemedik Vadisi

adana-da-gezilecek-yerler-listesi-adana-da-15139213-3314-m.jpg

Dokuzoluk Kanyonu

Varda Köprüsü

adana-da-gezilecek-yerler-listesi-adana-da-15139213-6302-m.jpg

ADANA'DA NE YENİR?

Sizlerde Adana'ya yolu düşenlerdenseniz sadece gezmekle kalmayıp mola verdiğiniz yerlerde kesinlikle tatmanız gereken yiyeceklerden de biraz biraz atıştırmayı unutmayınız. Adana'ya gidince kesinlikle yenilmesi gereken yiyecekler arasında küçük bir liste yaptık. İşte Adana'da yenilmesi gereken yiyecekler;

  • Yüzük çorbası
  • Adana Kebabı
  • Adana Lahmacunu.
  • Analı Kızlı Çorba.
  • Çiğ Köfte.
  • İçli Köfte.
  • Hırçikli Köfte.
  • Baharatlı Ekmek – İftir.