AK Partili Hamza Dağ'dan altılı masaya: Batı'daki ağabeylerine mesaj vermişler

AK Partili Hamza Dağ'dan altılı masaya: Batı'daki ağabeylerine mesaj vermişler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, altılı masanın yayınladığı Ortak Politikalar Mutabakat Metni içeriği ve programı hakkında açıklamalarda bulundu.

AK Partili Hamza Dağ'dan altılı masaya: Batı'daki ağabeylerine mesaj vermişler - 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimine 3 ay kala muhalefet partilerinin bir araya gelerek 1 yılda oluşturdukları metnin içeriğini ve toplantı sonrası açıklamalara tepki gösteren Hamza Dağ, altılı masayı eleştirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, bugün Aydın Toplu Açılış Töreni'nde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

'2023, 14 MAYIS'TA RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DIR DİYECEĞİZ'

Hamza Dağ açıklamalarında,

'14 Mayıs'a giderken Aydın bugün bir başka güzel. Adnan Menderes'in evlatları, torunları 14 Mayıs'a giderken Efeler Meydanı'ndan yine Türkiye'ye çok güzel bir mesaj veriyor. Ne demişti o zaman, 'Aydın, İzmir, Kütahya, Balıkesir bizim yöremiz Ege, artık söz milletindir' demişti. Ama şimdi bir kez daha ne diyoruz, nasıl 2007'de 2009'da 2011'de 2015'de 2018'de 2019'da yeter söz milletindir demişsek 2023 14 Mayıs'ta söz milletindir. Yine Cumhurundur, yine AK Parti'nindir, yine Recep Tayyip Erdoğan'dır diyeceğiz.

Bunu hep birlikte demeye var mıyız, hazır mıyız Aydın, her ilçesiyle şöyle baktığımda burada Kuşadası var, burada Söke var, burada Didim var, Sultanhisar var, AK Gençlik Aydın var. Her ilçemizden akın akın Aydın Efeler Meydanı'nı doldurdunuz.

'CUMHURBAŞKANI ADAYI OLMAK İÇİN İCAZET TURLARINA ÇIKIYOR'

Değerli yol arkadaşlarım, kıymetli hemşehrilerim şimdi, birileri Cumhurbaşkanı adayı olmak için icazet turlarına çıkıyor. Bir bakıyorsunuz icazet turlarında bir gün Amerika'da, bir gün İngiltere'de, bir gün Almanya'da... Cumhurbaşkanlığı adaylı için icazet ABD'den mi alınır? İngiltere'den mi alınır? Almanya'dan mı alınır? İcazet milletten alınır.

Recep Tayyip Erdoğan bugüne kadar hem icazeti hem izni de milleten aldı. Sizden aldığı bu izinle bu icazetle hizmetini milletiyle beraber yaptı.

'BAY BAY KEMAL'

Bay bay Kemal demeye hazır mıyız Aydın? Heyecan bu, coşku bu, bugünden 15 Mayıs sabahını görmeye başladık. Bu hafta mutabakat metni hazırlamışlar. Bir nevi seçim beyannamesi hazırlamışlar. Kendilerince olamayacaklar da hükümet programı hazırlamışlar. Hükümet programında ne var diye bakıyorsunuz, ortada bir tane bile yapacakları iş yok, hep yıkacakları iş var.

Batı'daki ağabeylerine mesaj vermişler. Ne diyor Batı'da ağabeyler bu metni görünce aferin diyecekler. Bizim Almanya'nın, Amerika'nın, İngiltere'nin aferin demesine ihtiyacımız yok.' ifadelerini kullandı.

Türkiye, 2023 seçimlerine hazırlanıyor. Hem siyasi partiler hem seçmen nezdinden çalışmalar başladı.