Akbank EYT’lilere duyuruda bulundu: Emeklilikte yaşa takılanlar dikkat!

Akbank EYT’lilere duyuruda bulundu: Emeklilikte yaşa takılanlar dikkat!

Türkiye’de emekli olmak isteyen vatandaşlar için önemli gelişmeler yaşandı. Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için Akbank duyuruda bulundu. Yazılı açıklamada bulunan banka, EYT şartlarını sağlayan ve SGK prim borcu bulunan müşteriler için kredi bilgilendi

Emekli olmak isteyen binlerce vatandaş için çeşitli açıklamalar yapıldı. Akbank EYT’liler için internet sayfası üzerinden duyuruda bulundu. Yapılan duyuruda, SGK prim borcunu ödemek isteyenler için %1,78'den başlayan faiz oranlarıyla kredi verildiği bildirildi.

Kampanya koşulları şöyle açıklandı:

Faiz oranlarının; kredi tutarı, kredi vadesi, müşteri risk skoru ve benzeri nedenlerle kişi özelinde değişebildiğini bilmenizi isteriz. Tabloda belirtilen örnek kredi bilgileri, en iyi risk skoruna sahip müşterilerimize sunulan faiz oranları ile oluşturulmuştur. Talep ettiğiniz vade ve tutara göre size özel sunulan faiz oranları hakkında şubelerimizden bilgi alabilirsiniz.

Avantajlı faiz oranıyla sunduğumuz kredi kampanyamız yalnızca hayat sigortası teminatlı ihtiyaç kredisi için geçerlidir. Bununla birlikte sigortasız kredilerimiz için şubelerimizden bilgi alabilir ve dilerseniz sigortasız kredi kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Kredi başvurusu ve kullanımını sadece şubelerimizden yapabileceğinizi bilmenizi isteriz.

Kredi masrafını içeren örnek ödeme planı ve yıllık maliyet oranını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz. Hayat sigortası prim tutarı; kredi tutarı, kredi vadesi, faiz oranı ve krediyi kullanacak olan kişinin yaşına göre değişiklik göstereceğinden toplam geri ödeme tutarına dahil edilmemiştir.

Erteleme dahil ihtiyaç kredilerinde azami vade; 50.000 TL ve altındaki tutarlarda 36 ay, 50.000 TL üzeri 100.000 TL ve altındaki tutarlarda 24 ay, 100.000 TL üzerindeki tutarlarda ise 12 aydır. Azami kredi vadesi belirlenirken, mevzuatta belirlenen sınırlamalar doğrultusunda müşterinin varsa mevcut kredilerinin bakiyesi de dikkate alınabileceğinden azami vadeler değişebilecektir. İlk ödeme en fazla 92 gün ertelenebilir. Ödemesiz dönem sonunda ilk ödeme olarak erteleme faizinin tamamı tahsil edilir, normal taksit ödemeleri bir sonraki aydan itibaren başlar.

Kredi tahsis ücretinin, kredi tutarının binde 5’i kadar olduğunu, bu tutar üzerinden ayrıca %10 oranında BSMV tahsil edildiğini bildirmek isteriz.

Banka uygun görmediği kredi başvurularını reddetme ve gerekli görülmesi halinde ek bilgi/belge isteme, kredi koşullarında değişiklik yapma ve kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar.

screenshot-2.jpg

EYT şartlarını sağlayan ve SGK prim borcu bulunan müşteriler için Şubeden Kredi Kullandırımında İstenilen Belgeler:

Nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi

Prim gün sayısı ve sigorta başlangıç tarihinizi gösteren SGK Tescil ve Hizmet Dökümü

SGK prim borcu yazısı

Gelir belgesi

**e-Devlet şifresi, mobil imza, elektronik imza ve T.C. kimlik kartı uygulamasıyla alabileceğiniz SGK Hizmet Dökümü veya işverenden alabileceğiniz SGK Prim Ödeme Belgesi

Bankamız gerekli görmesi halinde adresin teyit edilmesi amacıyla belge talep edebilir.