Almanya, Cüneyt Çakır’ı tartışıyor

Almanya, Cüneyt Çakır’ı tartışıyor

Real Madrid - Bayern Münih Şampiyonlar Ligi maçının ardından Alman basını, Bayern Münih'in kupaya veda etmesinde Cüneyt Çakır'ı sorumlu gösterirken bu hata nedeniyle video hakem sisteminin gerekliliğini savundu.

Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Bayern Münih, ilk maçta 2-1 mağlup olduğu Real Madrid ile Bernabeu stadında 2-2 berabere kalarak kupaya veda etti.

Maçın içinde ve sonrasında Bayern Münih futbolcularından Cüneyt Çakır'ın kararlarına büyük tepki gelirken, Alman basını ise Bayern Münih'in Şampiyonlar Ligi'ne vedasında Cüneyt Çakır'ı sorumlu gösterdi.

Real Madrid - Bayern Münih maçının ardından Alman Bild gazetesi, Cüneyt Çakır'ı hedef alarak özellikle 45. dakikada Marcelo'nun elle oynama pozisyonunda devam kararını eleştirdi.

Bild gazetesinde geçen ifadeler arasında Cüneyt Çakır'ın 2016'daki Bayern Münih - Atletico Madrid maçında Griezmann'ın ofsayttan attığı goldeki hatası da vurgulanarak, "Griezmann'ın ofsayttan attığı golden sonra bu kez verilmeyen net penaltı. Hakem yine Cüneyt Çakır!" da yer aldı.


1-089.png

Hatırlanacağı üzere 2016 yılında UEFA Şampiyonlar Ligi yarı final rövanş maçında Atletico Madrid, Bayern Münih'e deplasmanda 2-1 mağlup olmasına rağmen ilk maçı 1-0 kazandığı için adını finale yazdırdı. Cüneyt Çakır maç içinde verdiği ve vermediği kararlarla büyük tartışma yaratmıştı.