Altın neden düştü? Ünlü Ekonomist Hatice Kolçak gram altında düşüş için rakam verdi

Altın neden düştü? Ünlü Ekonomist Hatice Kolçak gram altında düşüş için rakam verdi

Para Piyasaları Uzmanı Hatice Kolçak'tan gram altın yorumu. Gram altının düşeceği değeri söyleyerek bu değere düşerse şaşırmayın dedi.

Altın neden düştü? Ünlü Ekonomist Hatice Kolçak gram altında düşüş için rakam verdi: Para Piyasaları Uzmanı Hatice Kolçak'tan altın için yeni yorumlar geldi. Altın fiyatlarının neden düştüğünü anlatan Kolçak gram altının o fiyata düşmesinin olası olduğunu söyledi ve şaşırmayın dedi. Para Piyasaları Uzmanı Hatice Kolçak kendisine ait Youtube kanalında Altının neden düştüğü ile ilgili konuda yorumlar yaptı. Ardından gram altında düşüşün ne kadar olacağı ile ilgili yeni tahminlerde bulundu.

GRAM ALTIN 1100 TL'YE KADAR DÜŞEBİLİR

Para Piyasaları Uzmanı Hatice Kolçak atın fiyatlarındaki düşüşün tarım dışı istihdam verilerinin açıklanmasından sonra gerçekleştiğini söyledi.100 dolara yakın bir düşüş yaşandığını söyleyen Kolçak şu anda ise 1860 dolara kadar düştüğünü söyledi. ABD'nin açıkladığı önemli verilerin bu düşüşün sebebi olduğunu söyleyerek 18.45 civarında gelen verilerin gerçek anlamda düşüş tarım dışı istihdam verisinden sonra geldiğini ifade etti. Kişisel Youtube kanalında sorulan soruları yanıtlayan Kolçak konuşmalarına şöyle devam etti;

"Ons altın bu yüzden düştü. Tarım dışı istihdam verileri beklentinin üzerinde geldi. Dünkü veriden sonra FED'in eli tam anlamıyla güçlendi. Bu FED'in faiz artırımı yapabileceği anlamına geliyor. Tüm veriler FED'i doğruluyor. Hızlı giden bir altının düzeltme yapması gerekiyordu. Bu normal bir durumdur. Altın biraz daha satış yerse ons altının 1830'lara kadar gerileme imkanı var. Satış yenirse gram altın 1100 liralara kadar düşebilir" ifadelerini kullandı.