Ankara’da bulunan vatandaşlara Valilik uyarıda bulundu!

Ankara’da bulunan vatandaşlara Valilik uyarıda bulundu!

Binlerce kişiyi ilgilendiriyor. Ankara Valiliği internet sitesi üzerinden Ankara’da bulunan vatandaşlara uyarı yapıldı. Söz konusu uyarıya göre, Ankara'nın kuzey ve batısında gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Ankara Valiliği internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile vatandaşlara meteorolojik uyarıda bulundu.

Yapılan uyarıda şu ifadeler yer aldı:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi ve meteoroloji radarından alınan son verilere göre; Ankara'nın kuzey ve batısında gök gürültülü sağanak yağışların akşam saatlerine kadar yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan açıklama

Konu ile ilgili olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu.

Başkan Yavaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Değerli hemşehrilerim, Ankara'nın bazı ilçelerinde yerel kuvvetli yağışlar devam etmektedir. İlgili tüm ekiplerimiz teyakkuz halinde, 1205 araç ve 2340 personelle yağışın olumsuzluklarına karşı müdahale etmektedir. Başkent 153 hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.