Ankara'da kar tatili olacak mı, Pazartesi günü okul var mı?

Ankara'da kar tatili olacak mı, Pazartesi günü okul var mı?

Ankara'da son birkaç gündür yaşanan yoğun kar yağışı nedeni ile pek çok kişi tarafından Pazartesi günü okulların tatil olup olmayacağı merak edildi.

Özellikle de son birkaç gündür Ankara'da yaşanan yoğun kar yağışı nedeni ile pek çok yol kapandı. Bazı kişiler ulaşımda aksamalar nedeni ile trafikte yolların açılmasını bekledi. Her ne kadar yollar kısa süre içerisinde açılsa da yaşanan yoğun yağış nedeni ile okulların Pazartesi günü tatil olup olmayacağı merak edildi. Konuya ilişkin merak edilenlerin artmasının ardından ise Ankara'da ileri günlerde hava durumunun nasıl olacağı da gündeme geldi.

ANKARA'DA YOĞUN KAR YAĞIŞI GÖRÜLDÜ!

Konu ile ilgili merak edilenlerin artmasının ardından Ankara'da 6 Şubat 2023 tarihinde okulların açık olup olmayacağı merak edildi. Kar kalınlığının özellikle de dün yağan kar ile birlikte 5 santimetreyi aşmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne (ABB) tarafında yapılan çalışmalar sonucunda güzergahlarda tuzlama ve küreme çalışmalarının devam ettiğini aktardı.

6 ŞUBAT PAZARTESİ GÜNÜ OKULLAR TATİL OLACAK MI?

Gelen bilgiler doğrultusunda yurt genelinde okulların Pazartesi günü tatil olup olmayacağı bilinmezken, Türkiye'de kar yağışının ve soğuk havanın etkilerinin görüleceği ifade edildi. Bu nedenle de herhangi bir şekilde tatil durumunun söz konusu olup olmayacağı bilinmezken tüm ihtimallerin de değerlendirildiği öğrenildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne (ABB) tarafından ise şehirde ulaşımda aksama olmaması için çalışmaların yapıldığı da ifade edildi.