Araba alacaklar dikkat! TOGG satışları ikinci el otomobil pazarını hareketlendirdi İşte son durum...

Araba alacaklar dikkat! TOGG satışları ikinci el otomobil pazarını hareketlendirdi İşte son durum...

TOGG ön satışlarının başlaması ile birlikte ikinci el otomobil satışları hareketlendi. Bayilerden sıfır araç tedarikinin zor olması, alıcıları ikinci el otomobile yönlendirdi. İkinci ele olan talep, fiyatları da artırdı.

Çip krizi ve Türkiye'deki ekonomik kriz ile birlikte sıfır araç krizi de etkili olunca milyonlarca vatandaş ikinci el araç satışlarına akın etti. İkinci el satışlarına ilginin artmasının diğer bir nedeni ise geçtiğimiz günlerde TOGG'un duyurusunun yapılması oldu.

Araba alacaklar dikkat! TOGG satışları ikinci el otomobil pazarını hareketlendirdi İşte son durum...- Galericiler tarafından son günlerde yaşanan ikici el satışlarına olan ilgi yoğunluğu belirtildi. Talep yüksekliğine değinen galericiler, bayramın yaklaşması ve bahar ayınında gelmesi ile yeni araç tedarikinde sorunlar yaşandığını ve fiyatlarında talep nedeniyle yükselebileceğini belirttiler.

557787.jpg

Araç bayilerinde sıfır araç teininin olmadığı belirtilerek, galericiler, 'İleriki tarihe teslimat tarihi veriliyor. Bu süreçte de fiyatlar yükseliyor. Talebin bayilerde karşılanamaması nedeniyle de ikinci el otomobil pazarında hareketlilik yaşıyoruz'' açıklamalarında bulundular.

TOGG PİYASAYI ETKİLEDİ

Ön satışı 100 bine ulaşan TOGG'un piyasaya sürülmesinin de ikinci el otomobil pazarında etkili oolduğunu belirten galericiler, 'Yerli otomobil Togg’un seri üretime geçmesini heyecanla bekliyoruz. Seri üretime geçtiğinde otomobil piyasalarında fiyatlarında düşmesine etki edecektir. Şuan henüz ön sipariş döneminde ise kısa vadede otomobil fiyatlarına etki etmesini beklemiyoruz.' şeklinde konuştu.