Askere gideceklere müjde! Bakanlık açıkladı e-devlete girerek hemen başvurabilirsiniz

Askere gideceklere müjde! Bakanlık açıkladı e-devlete girerek hemen başvurabilirsiniz

Milli Savunma Bakanlığı, askerlik işlemlerinin daha kolay halledilebilmesi için "Askerliğim" bütünleşik hizmetini duyurdu.

Açıldığı ilk günden beri e-Devlet, ülkemizde oldukça sık kullanılır hale geldi. Bu sayede vatandaşlar işlemlerini çok daha kolay şekilde halledebiliyor. Milli Savunma Bakanlığı buna bir yenisini daha ekledi, askerliğe dair tüm işlemleri tek bir çatı altında topladı.

Milli Savunma Bakanlığı, vatandaşların askerlik ile ilgili tüm işlemlerini dijital ortamlarda yapılabilmesini sağlayan "Askerliğim" bütünleşik hizmetini kullanıma sundu. Hizmete e-Devlet üzerinden erişilebiliyor. Bakanlık Twitter üzerinden şu açıklamalarda bulundu.

E-Devlet'te askerlik çağı, yoklama, celp ve sevk, muvazzaflık ve yedeklik dönemlerini kolayca yapabilirsiniz.

“Askerliğim” bütünleşik hizmeti e-Devlet portalı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden hizmete sunulmuştur. Vatandaşlarımız e-Devlet portalında ‘Askerliğim’ sekmesine giriş yaptığında, ilgili bölüme otomatik olarak yönlendirilecektir. Bu kapsamda, askerlik çağı, yoklama, celp ve sevk, muvazzaflık ve yedeklik dönemlerini içeren tüm işlemlere kolaylıkla erişebilecektir. Söz konusu hizmet ile askerlik çağına gelmiş gençlerimizden terhis olmuş vatandaşlarımıza kadar tüm süreci kapsayan askerlikle ilgili iş ve işlemler dijital ortamda tek nokta üzerinden yapılabilecektir.

Askerlik ile ilgili tüm işlemlere https://www.turkiye.gov.tr/mill-savunma-askerligim adresinden ulaşabilirsiniz.