Bakan Süleyman Soylu'dan Akşener'e: Kiminle bir araya geldiyse sattı

Bakan Süleyman Soylu'dan Akşener'e: Kiminle bir araya geldiyse sattı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aydın'da konuştu. Onbinlerce kişiye hitap ettiği meydanda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in siyasetini eleştirdi.

Bakan Süleyman Soylu'dan Akşener'e: Kiminle bir araya geldiyse sattı - Aydın'da toplu açılış töreninde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Atatürk Meydanı'nda onbinlerce kişiye hitap etti. Törende kalabalığa seslendi.

Bakan Soylu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i eleştirdi.

'ŞİMDİ DE ALTILI MASAYI DEVİR DEVİR DÖNDÜRÜYOR'

Konuşmasında, 'Akşener ile siyaset yaptım' diyen Bakan Soylu, sözlerinin devamında;

'Doğru Yol'da onunla siyaset yaptım. Biz ona hiç güvenmezdik. Doğru Yol'da Tansu Çiller'i sattı. AK Parti'nin kuruluşunda AK Parti'ye geldi, orada da Tayyip Erdoğan'ı sattı 1 günde. Sonra MHP'ye gitti Devlet Bahçeli'ye. Bir günde Milliyetçi Hareket Partisi'ni sattı. Şimdi de altılı masayı devir devir döndürüyor. Hangi gün satacağım diye bekliyor.' dedi.

Türkiye'de İçişleri Bakanlığı görevi dahi yürüten Akşener'in siyasette izlediği politika anlayışı ve beraber yürüdüğü devlet başkanları ve parti liderleriyle zaman içerisinde yaşadığı anlaşmazlık veyahut farklı nedenden dolayı bulunduğu siyasi ortamı terk edip farklı partiye ilerlemesine sert tepki geldi.

'KİMİNLE BİR ARAYA GELDİYSE ONU 'SATMIŞTIR'

Sosyal medya hesabından konuşmalarını paylaşan Bakan Soylu paylaşımında, 'Meral Akşener, kimle bir araya geldiyse onu 'satmıştır', hiç güvenilmez... PKK ile anlaşacaksın diye, yıllardır bu ülkenin birliğini beraberliği için canını feda eden Polisimize, askerimize "kan dökücü" dersen, bu Millet iki cihanda da senden hesabını sorar...' ifadelerine yer verdi.

Türk Siyasi Hayatında liderlerin belirli çatı altında temel ideolojilerini halka yansıtabileceği uygun politik ortam ve siyasi partiler içerisinde takındığı tavır zaman içerisinde değişebildiği gibi o günkü şartlar göre de evrilebiliyor.

Zaman içerisinde ülke de tek parti ya da koalisyon hükümetlerinde günümüze bakıldığından o döneme göre birçok parti çıkmış.

bakan-soylu.webpicisleri-bakani-suleyman-soylu-meral-aksener.webp

Meydanda toplanan onbinlere, ekran başında izleyen milyonlara seslenen Bakan Soylu, konuşmaları yoğun ilgi gördü. Sosyal medya platformlarında paylaşım rekoru kırdı.