Başvuru sahiplerine bakan duyurdu! Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden 74 ilde 500 TL para iadesi

Başvuru sahiplerine bakan duyurdu! Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden 74 ilde 500 TL para iadesi

Bakan Murat Kurum yaptığı açıklama ile 74 ilde başvuru yapan vatandaşlara 500 liralık para iadesi yapılacağını duyurdu. Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden başvuru yapanlar alacaklar!

Başvuru sahiplerine bakan duyurdu! Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden 74 ilde 500 TL para iadesi! Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yaptığı duyurusu ile Halkbank ve Ziraat Bankası üzerinden başvuru sahiplerine 500 liralık para iadesi için sürecin başladığını duyurdu.

Yükselen ev kiraları ve konut fiyatları nedeni ile dar gelirli vatandaşlar barınma sorunu yaşamaya başlamış, alt gelir grubu için ev sahibi olmak hayal haline gelmişti. Devlet bu noktada devreye girmiş ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından alt gelir grubu vatandaşlara yönelik olarak 81 ilde alt gelir grubu için 250 bin sosyal konut projesi için başvuru süreci başlamıştı.

TOKİ BAŞVURUSU YAPANLARA DUYURULDU: 500 TL PARA İADESİ ALABİLİRSİNİZ!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yapılan duyuru ile Eylül ayında başvurusu alınmaya başlanan 250 bin sosyal konut projesi için kura çekilişleri ise Kasım ayında başlamıştı. Başvuru yapan kişiler için süreç tüm hızı ile devam ederken kura çekimleri 74 ilde tamamlandı.

murat-kurum-aciklama.jpg

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında "Projemiz başladığı günden bu yana 89 günde 74 ilin kurasını tamamladık. 195 bin 255 yuvamızın sahiplerini belirledik. Şimdi sıra İZMİR’de! Yarından itibaren 8 gün boyunca İzmir’imizde 12 bin 400 konutun kuralarını çekiyoruz" diyerek 74 ilde yapılan kura çekiminin tamamlandığını duyurdu.

TOKİ BAŞVURU PARASI İADESİ NEREDEN , NASIL ALINIR, HALKBANK VE ZİRAAT BANKASI PARA İADE ALMA ŞARTLARI NELER?

Halkbank ve Ziraat Bankası üzerinden TOKİ başvurusu yapan kişiler için para iadelerini kimlik belgeleri ile başvuru yaptıkları şube üzerinden iade alabilecekler. Halkbank üzerinden başvuru yapan kişiler isterlerse Halkbank internet sitesi üzerinden de başvuru yapabilecekler.

holkbank-toki-iade.jpg

Halkbank internet sitesi üzerinden yukarıda bulunan formu dolduran kişiler IBAN numarasına para iadesi alabilecekler.