Bayraklım Kart dönemi başlıyor: İzmir’de yaşayan vatandaşlara duyuruldu! Ücretsiz dağıtılacak

Bayraklım Kart dönemi başlıyor: İzmir’de yaşayan vatandaşlara duyuruldu! Ücretsiz dağıtılacak

İzmir’de yaşayan vatandaşları ilgilendiriyor. Yapılan açıklamaya göre, Bayraklım Kart dönemi başlıyor. Buna göre, belediye tarafından bakiyesi yüklenen isme özel alışveriş kartları öğrencilere dağıtılacak.

İzmir’deki öğrenciler için beslenme desteği devam ediyor. Bayraklı Belediyesi de güzel haberi verdi. Belediye tarafından yapılan açıklamada, Bayraklım Kart Projesi ile ilçe genelindeki 1000 ilkokul ve ortaokul öğrencisine birer öğün beslenme desteği verileceği bildirildi.

Öğrencilere beslenme desteği ile ilgili açıklama yapan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal “Sağlıklı nesiller yetiştirmek ve geleceğimizi güvence altına almak hepimizin sorumluluğunda. Bu nedenle Bayraklım Kart Projesi sayesinde öğrencilerimizin ihtiyaç duydukları öğünlere ulaşmasını önemsiyor, dengeli beslenmenin önünü açıyoruz. Hiçbir çocuğumuz evlerinde veya okullarında aç kalmayana kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Kart hakkındaki açıklamada belediye şu bilgilere yer verdi:

Multinet A.Ş. ile işbirliği içinde sürdürülecek proje kapsamında, Bayraklı Belediyesi tarafından bakiyesi yüklenen isme özel alışveriş kartları öğrencilere dağıtılacak. Okul çağındaki çocuklar, anlaşmalı okul kantinlerinden günlük olarak alışveriş yapma imkanına kavuşacak. Kartlarla sadece yemek ve tüketime yönelik gıda alınabilecek. İlk etapta 1000 öğrenciyi kapsayacak olan proje, mart ayının ilk haftasından itibaren hizmete sunulacak.