Bayramdan önce Aile Destek Ödemeleri hesaplara yatacak mı?

Bayramdan önce Aile Destek Ödemeleri hesaplara yatacak mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler için başlattığı Aile Destek Ödemeleri ile ilgili son gelişmeler yakından takip edilirken, ne zaman hesaplara yatırılacağı da merak konusu oldu. Peki, ödemeler ne zaman yapılacak?

Dar gelirli vatandaşlar ve ihtiyaç sahibi aileler için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çeşitli destek programları sunmaya devam ediyor. Aile Destek Programı ödemeleri ile ilgili vatandaşlar son gelişmeleri yakından takip ederken, ödemelerin bayramdan önce yapılıp yapılmadığı merak edildi.

Bayramdan önce ödeme yapılacak mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın dar gelirli aileler için sunduğu bu yardım ödemesinin bayramdan önce hesaplara yatırılıp yatırılmayacağı merak konusu oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Aile Destek Ödemeleri ile ilgili bir açıklama yaptı. Bakan Derya Yanık, geçtiğimiz haftalarda destek ödemelerinin hesaplara yatırıldığını açıkladı. Vatandaşlar nisan ayı ödemelerinin bayramdan önce hesaplara yatırılıp yatırılmayacağını merak ederken, konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Konuyla ilgili son gelişmeleri aktarıyor olacağız. Peki, Aile Destek Ödemeleri tutarları ne kadar?195165.jpg

Aile Destek Ödemesi tutarları!

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan Aile Destek Ödemeleri tutarları da merak edildi. Hane içindeki kişi başına düşen aylık gelire göre ödeme tutarları da değişiklik göstermektedir. Aylık gelire göre ihtiyaç sahibi ailelere 850 TL ve 1.250 TL arasında ödeme yapılmaktadır. Aile Destek ödemelerinden yararlanmak isteyen vatandaşların e-Devlet Kapısı üzerinden ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan (SYDV) başvuru yapmaları gerekir. Peki, Aile Destek Ödemesi tutarları ne kadar?

Aile Destek Ödemesi tutarları şu şekildedir:

450 TL ve altında olan vatandaşlara; 1.250 TL ödeme yapılıyor.

450 TL üzeri- 911,15 TL ve altı olan vatandaşlara; 1.100 TL ödeme yapılıyor.

911,15 TL üzeri- 1372,30 TL ve altı olan vatandaşlara; 950 TL ödeme yapılıyor.

1372,30 TL ila 1833,45 TL’den az olan vatandaşlar için; 850 TL ödeme yapılmaktadır.