BİLSEM sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak?

BİLSEM sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak?

BİLSEM sonuçlarının ne zaman açıklanacağı öğrenciler ve velileri tarafından merak ediliyor. Peki BİLSEM ne zaman açıklanacak?

BİLSEM sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak?: BİLSEM sonuçlarının ne zaman açıklanacağı adaylardan tarafından merak ediliyor. Öğrenciler ve velilerin merakla beklediği sınav sonucunun ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. 2023 Sınav takvimini inceleyen veliler BİLSEM sonuçlarını ne zaman açıklanacağını merak ediliyor. Peki 2023 BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarihi belli mi?

BİLSEM sonuçlarının ne zaman açıklanacağı adaylar tarafından merak ediliyor. MEB tarafından gelecek olan açıklamayı sabırsızlıkla bekleyen öğrenciler ve veliler sınavın ne zaman açıklanacağını merak içinde bekliyorlar.

Özel yetenekli öğrencilerin yeteneklerini geliştirerek söz konusu kapasitelerini geliştirmeleri için destek eğitimi verilmek üzere hazırlanan BİLSEM 2022/2023 eğitim yalında gerçekleştirilecek. BİLSEM Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı. Bu kılavuzda sınav süreci ile ilgili tüm detaylar açıklandı. Peki BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak?

BİLSEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Öğrencilerin girmiş oldukları bu sınav için ön değerlendirme uygulamalarına alınması 14 Ocak 2023 tarihi ile 9 Nisan 2023 tarihlerinde tamamlanacaktır. Ayrıca bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilerde 19 Nisan 2023 tarihinde Bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrenciler ise 19 Nisan 2023 tarihinde duyurulacak. Peki BİLSEM nedir?

qwhwq1mxok-cwk81k4okmw.webp

BİLSEM NEDİR?

BİLSEM örgün eğitim kurumlarına devam edecek o lan ve genel zihinsel yeteneklere veya görsel yeteneklere sahip öğrenciler için bu yeteneklerini desteklemek amacıyla destek eğitimi verebilmek için gerçekleştirilen bir sınavdır.