1. YAZARLAR

  2. ZİHNİ ÇAKIR

  3. Biz 'YENİLGİYİ' sineye çekip AVAZTÜRK'e devam kararı verdik, şimdi sıra sizde!
ZİHNİ ÇAKIR

ZİHNİ ÇAKIR

Yazarın Tüm Yazıları >

Biz 'YENİLGİYİ' sineye çekip AVAZTÜRK'e devam kararı verdik, şimdi sıra sizde!

A+A-

Bir önceki yazımda bugüne kadar yaşadıklarımızın bir kısmını bütün çıplaklığıyla aktarmıştım. Gelinen nokta itibarıyla AVAZTÜRK’ün yayınlarına son vermekten başka bir seçeneğin görünmediğine dikkat çekmiştim.

Meğer AVAZTÜRK bizim olmaktan çıkmış kitlelere malolmuş. Öyle ki; AVAZTÜRK ile ilgili kapatmak gibi bir tasarrufu kendi başımıza kullanamayacağımızı, bu yönde kendi başımıza bir karar veremeyeceğimizi hissettirdi okurlarımız uyguladıkları baskı ve verdikleri destekle.

Bazı dostların, içinde bulunduğumuz ekonomik çıkmazdan dolayı yaşadığımız boğulmada rahat bir nefes almamız için gösterdiği çabayı görünce yaşadığım mahcubiyeti kelimelerle izah etmem imkansız.

Osman Diyadin, Mustafa Albayrak, Tekin Öğet, Avukat Yakup Gülcan, Haluk Atasoy, Naci Taban, Turan Şanlı, Muhteşem Tıraş ve ismini buradan saymadığım dostların maddi ve manevi gayretlerinin bizim nazarımızdaki kıymetini tarif bile edemem.

Öte yandan bir çok sosyal medya kullanıcısı dostun AVAZTÜRK’ün yaşatılması için gösterdiği hassasiyet ve yaptığı destek çağrıları bizim açımızdan gerçekten çok kıymetliydi.

Bunun yanında, FETÖ ile mücadelede kimsenin elini taşın altına koymadığı dönemde sosyal medya ve dijital mecradaki yayınlarımızdan dolayı, örgüte yönelik soruşturmalarda görevli bir Emniyet mensubuyla irtibatımız olmuştu. 2015'deki tanıklığım dahil sürekli kontak halinde kalmıştık. İşte o Emniyet mensubu dost, AVAZTÜRK'ü kapatma kararım üzerine telefon açıp gerekirse ödemesi süren 3 kredisini kapatıp AVAZTÜRK'e destek için kredi çekeceğini beyan ettiğinde inanın "ben ne yapıyorum" dedim. Karşımdaki o samimi içten ses hem bir dost sesi hem AVAZTÜRK'ün öz sesiydi aslında. Elbette böyle bir şeyi kabul edemezdim, etmedim de lakin inanın o ses, o hassasiyet milyonlarca liradan çok daha değerliydi.

Eyvallah değerli dost, eyvallah dostlar…

Rabbim hepinizden razı olsun.

Bu desteği, bu müspet baskıyı hakkedecek bir yer edinebilmişsek gönüllerde, ne mutlu bize.

Değerli dostlar, bu gayret ve çabalar karşısında AVAZTÜRK’ü kendi başıma da olsa devam ettirmeye çalışacağım.

Tabi bu destekler, müspet baskıların yanında AVAZTÜRK’ün kapanacak olmasından mutlu olan bir cephe vardı.

AVAZTÜRK’ün yayınlarıyla maskesini indirdiğimiz FETÖ’cü tayfadan PKK’lılara varıncaya kadar bir çok sosyal medya hesabı, AVAZTÜRK’ün kapanacak olmasından duydukları mutluluğu paylaştılar.

AVAZTÜRK’ün yayınlarına son verme kararını, bugüne kadar tek kuruş bile almamamıza rağmen iktidar desteğinin kesilmesine bağlayanlar bile oldu.

Bu azgın azınlığa inat bu sitenin yaşatılması gerektiğini o her biri kin ve nefret dolu paylaşımları okudukça AVAZIM çıktığınca haykırmak istedim.

Ez cümle; AVAZTÜRK’ün yaşaması, yayınlarına devam edebilmesi için tek başıma da olsa kolları sıvayıp elimden gelen her gayreti göstereceğim.

Sizlerden tek istirhamım AVAZTÜRK’ün yaşaması için gösterdiğiniz çaba ve gayreti takipçi sayısının artması yönünde de göstermeniz.

En azından Google reklamlarından gelecek kazançlarla bu siteyi ayakta tutabilme çabamıza bu şekilde destek verebilirsiniz.

Bakın bugün en çok okunan dijital medya sıralamasında, yalan ve manipülasyon temelli muhalefet eden Sözcü’nün, 5. Kol faaliyeti yürüten internet mecralarının başı çekmesi ibretlik bir tablo.

Eğer yalan ve manipülasyon temelli yayın yapanlara yönelik ilgi ve okur desteği hakikat peşinde koşanlara gösterilmiyorsa, burada oturup düşünülmesi gereken bir durum var demektir.

Elbette takipçi sayısını arttırmak için mevcut çizgimizi bozacak, ekonomik darboğazı aşmak için ilkesiz ve omurgasız bir çizgiye evrilecek, kalemimizi kiralayacak değiliz. En nihayetinde onurluca yenildik der kenara çekiliriz.

Söylemek istediğim, bizlerin gayretlerine sizlerin omuz vermesi gerektiği.

En çok okunan dijital haber mecraları sıralamasını bir avuç azgın azınlığı provoke eden yalan ve manipülasyonun merkezine dönüşmüş, 5. Kol faaliyetinin odağı olmuş mecralar işgal ediyorsa, bu hakikatten yana olduğunu söyleyenlerin samimiyetini sorgulatır.

Biz “yenilgiyi” sineye çekerek en zor koşullara yeniden göğüs gerip AVAZTÜRK'e devam kararı verdik.

Şimdi bu sitenin yaşaması, namerde muhtaç hale gelmemesi için top sizde değerli dostlar.

Göstereceğiniz hassasiyet ve vereceğiniz destek için şimdiden teşekkür ediyorum.

Kalın sağlıcakla...

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum