Borç yükünden kurtulmak isteyenler dikkat! 3 kamu bankası uygun faiz oranları ile borç kapatma kredisi veriyor!

Borç yükünden kurtulmak isteyenler dikkat! 3 kamu bankası uygun faiz oranları ile borç kapatma kredisi veriyor!

Cumhurbaşkanından müjdeli haber geldi. Borcu olanlara uygun faiz oranı ile devlet destekli kredi fırsatı sunulduğunu açıkladı. Borç kapatma kredisi ile ilgili detaylar haberimizin devamında sizlerle birlikte...

Borcu olan herkesi yakından ilgilendiren yeni borç kapatma kredisi başvuru işlemlerinin hemen ardından aynı gün içerisinde hesaplara yatacağı konusunda açıklama geldi. Uygun faiz oranı ve 36 ay kadar vade imkanı yer alıyor. Borç kapatma kredisin hangi bankalar veriyor? Kredi için şartlar neler?

Borç yükünden kurtulmak isteyenler dikkat!

Milyonlarca vatandaş kredi kartı, banka kredisi borçları için araştırma yaparken büyük destek 3 kamu bankası tarafından geldi. Hem kredi kartı borçları hem de kredi borçları için geçerli olan borç kapatma kredisinin onayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi. Borç kapatma kredisinde 24 aydan 60 aya kadar vade imkan tanıyor.

Borç yükünden kurtulmak isteyenler, Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank aracılığıyla bu avantajdan yararlanabilir. 3 büyük kamu bankası en uygun faiz oranı ile borcu olan tüm vatandaşlara ödeme imkanı sağlıyor. Borç kapatma kredisi kullanmak isteyen kişiler seçeceği 3 banka arasından başvuru işlemlerini yaparak borç yükünden kurtulabilir.236983.jpg

3 kamu bankası borcu olanların yanında

Borç kapatma kredisi kampanyaları hız kesmeden devam ediyorken, başvuru şartları da borcu olan kişiler tarafından araştırılıyor. 3 kamu bankasının, devlet destekli borç kapatma kredisi için belirlemiş olduğu şartlar ise şu şekilde:

Kredi notunuz düşük ve çok riskli seviyelerde olmamalıdır. Ayrıca farklı bankalara olan borçlar belgeler ile kanıtlanması gerekmektedir. Kredilerin toplamı 36 ayı geçmemesi gerekmektedir. ( Konut Kredisi İstisna) Yasal takibe düşmemiş olmak, Talep edilen kredinin taksiti aylık gelirin yarısını aşamaması aranan şartlar arasındadır. Şayet gerek görülürse eğer ipotek talep edilecektir. Tüm bunlara ek olarak gelir beyanı gerekmektedir.

Tüm bu şartları yerine getiren kişiler başvuru işlemlerini yaparak borç kapatma kredisi kampanyasından yararlanabilir. Başvuru işlemleri banka şubelerinden ya da online bankacılık kanalları aracılığı ile de yapılabilir. Bankaların resmi web sitesi üzerinden daha detaylı bilgileri bulabilmeniz mümkün.