Bu kez tehlike haberi Meteoroloji'den geldi! Pencereleri kapatın, gerekmedikçe yola çıkmayın ve sakın bunu yapmayın...

Bu kez tehlike haberi Meteoroloji'den geldi! Pencereleri kapatın, gerekmedikçe yola çıkmayın ve sakın bunu yapmayın...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ülke geneli ve bölge bölge hava tahminlerini paylaşırken yeni bir tehlikeye karşı vatandaşları uyardı. AFAD'ın uyarıları ve deprem haberlerinin gün ve gün artmasıyla yeni bir hava felaketinin de yaşanmaması için uyarıldı.

Türkiye büyük bir deprem ve onu takip eden sel felaketi içerisinde adeta boğuşurken ve mücadele verirken yeni bir doğa felaketi yaşanmaması adına bu kez uyarı Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapıldı. Meteoroloji ülke geneli başta olmak üzere bölge bölge tehlikelere karşı uyarı ve hava tahminlerini paylaştı.

pexels-valeriia-miller-2633046-e1666013187103.jpg

Bu kez tehlike haberi Meteoroloji'den geldi! Pencereleri kapatın, gerekmedikçe yola çıkmayın ve sakın bunu yapmayın...- Ülkemizde faciaların ardından can kaybı sayısı günden güne artış gösterirken Meteoroloji'nin sel uyarıları ardından yaşanan Şanlıurfa ve Adıyaman sel felaketi ile 20 kişinin daha yaşamını yitirdiği felaketlerin ardından MGM'den yeni bir facianın önlenmesi adına bazı bölgelere önemli bilgilendirmeler yapıldı.

Özellikle Doğu Anadolu ve Akdeniz bölgeleri özelinde bahsedilen bir tehlikenin oluşabileceği öne sürüldü. Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur, buzlanma ve don olayı yaşanması beklenirken Doğu Akdeniz için de kuvvetli rüzgar uyarısı yapıldı.meteoroloji-den-il-il-hava-durumu-uyarisi-karla-karisik-yagmur-ve-sis-geliyor-2633.jpg

Ülke genelinde bahar havasına aldanılmamasının altı çizilerek yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Ordu, Giresun, Şırnak ve Siirt çevrelerinin yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunun karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği vurgulandı.van.jpg

Ayrıca Doğu Anadolu'nun yüksek ve dağlık bölgelerinde çığ tehlikesine dikkat edilmesi hususunda önemli uyarı ve bildiriler yapıldı.

Çatı uçması gibi bir durumun yaşanmaması adına da Rüzgârın; Doğu Akdeniz’in iç kesimleri ve İç Anadolu'nun güneydoğusunda kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.