Çiftçiye destek farklı kalemlerde son gaz devam ediyor! 2023 yılı çiftçiye verilecek destekler açıklandı!

Çiftçiye destek farklı kalemlerde son gaz devam ediyor! 2023 yılı çiftçiye verilecek destekler açıklandı!

Çiftçi vatandaşlara Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan destek ödemeleri hız kesmeden devam ediyor. Yapılan ödemelerin farklı kalemlerde ve ne kadar olarak yapıldığı ise son yapılan açıklamalar ile duyuruldu.

Çiftçi vatandaşların üretimlerini desteklemek üzere hem Tarım ve Roman Bakanlığı tarafından hem de belediyeler tarafından çeşitli kampanyalar yapılmaya devam ediyor. Tarım ve Roman Bakanlığı tarafından çiftçilere destekler farklı birçok kalemde yapılırken son yardımlara mazot ve gübre desteği de eklenerek çiftçilerin finansal olarak biraz daha rahatlaması hedeflendi. İşte tüm detaylar…

Çiftçiye destekler devam ediyor…

Çiftçi vatandaşlara Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından farklı kalemlerde yapılan destekler devam ediyor. Birçok farklı kalemde yapılan desteklerle üretiminin arttırılması hedeflenen çiftçi vatandaşların yaşam şartlarındaki refah payları da düşünülüyor. Daha çok kazanması ve kazandırması amaçlanan desteklerle çiftçiler üretimlerini hem daha kolay hem de daha az maliyetle yapıyorlar.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanan bilgilere göre çiftçilere bu yıl içinde yapılacak olan yardımlarında miktarları ve kalemleri belirlendi. Yapılan son açıklama ile duyuruldu.

Çiftçiye destek kalemleri ve miktarları

Dekar başına buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için 103 lirası mazot ve 46 lirası gübre olmak üzere toplam 149 lira,

Çeltik için 250 lirası mazot, 21 lirası gübre olmak üzere toplam 271 lira,

Fındık, kuru soğan, yaş çay, zeytin, şeker pancarı için 86 lirası mazot, 21 lirası gübre olmak üzere toplam 107 lira,

Kuru fasulye, mercimek, nohut, aspir için 103 lirası mazot, 21 lirası gübre olmak üzere toplam 124 lira,

Kütlü pamuk için 345 lirası mazot, 21 lirası gübre olmak üzere toplam 366 lira,

Patates, soya için 172 lirası mazot, 21 lirası gübre olmak üzere toplam 193 lira,

Yağlık ayçiçeği, kolza (kanola) için 121 lirası mazot, 21 lirası gübre olmak üzere toplam 142 lira,