Cumhurbaşkanı’ndan 500 bin mülteci açıklaması! Evlerine dönüyorlar!

Cumhurbaşkanı’ndan 500 bin mülteci açıklaması! Evlerine dönüyorlar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara Mamak Hidayet Türkoğlu Spor salonunda düzenlenen Hemşeriler buluşmasında dikkat çeken konuşmalara yer verdi. Mültecilere yönelik planından bahsetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşması sırasında: 500 bin civarında mülteciyi Suriye'nin kuzeyinde bulunan briket evlere göndermeye başladık” ifadesini kullandı. Ardından şu sözleri ekledi:

“1 milyon mülteciyi iskan edeceğimiz konutların yapımı devam ediyor.”

“EN BÜYÜK DÜŞMANIMIZ…”

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Ankara'da gerçekleştirilen hemşeriler buluşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Hastane ve yol yapım çalışmalarından bahsetti. Vatandaşları yeniden sandığa davet etti. “En büyük düşmanımız rehavettir. Zafer sarhoşluğudur” diyerek konuşmasını sürdürdü.

Dün Malatya'da yapılan açılışta 50 bin kişi katılım gösterdi. Sivas'ta ise 100 bin kişilik dev bir katılım söz konusuydu.

Suriyeli mültecilere yönelik “500 bin civarında mülteciyi Suriye'nin kuzeyindeki evlere gönderme sürecini başlattık” diyerek 1 milyon mülteci için konut yapımına değindi. Sözlerinde bedava doğalgaz kararı ve Gabar dağı'ndan elde edilen petrolün akaryakıta getireceği indirim müjdesi de yer alıyordu.

DOĞALGAZ ÜCRETSİZ OLDU!

cumhurbaskanindan-500-bin-multeci-aciklamasi-evlerine-donuyorlar.png

Doğalgaz 1 ay boyunca ücretsiz olarak mutfaklarda kullanılabilir hale geldi. Bunun için: “Karadeniz gazı dedik. Doğalgaz 1 ay ücretsiz dedik. Bir yıl boyunca %25'i faturadan düşülecek dedik. Bir adım daha var” diyerek sözlerinde Gabar dağı'nı da vurguladı.

Gabar dağı'nda bulunan petrol ile akaryakıtta indirim yaşanacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Kira yardımı konusunda destekleri sunmaya devam ediyoruz” diyerek kentsel dönüşüm süreci içerisinde vatandaşın yanında olduğunu yeniden vurguladı.

EVLENECEK GENÇLERE FAİZSİZ KREDİ!

Erdoğan, Aile ve Gençlik Bankası'nın kurulacağını da müjdelemişti. Evlenmek isteyen çiftler için faizsiz evlilik kredisi sağlanacağını paylaştı. Konuşmalarında ev hanımlarına da yer verdi. Ev hanımları için emeklilik müjdesi de verildi. Seçim vaatleri kapsamı içerisine alınan bu iki müjde için detaylar henüz belli değil. Aile ve Gençlik Bankası kurulumu sonrası her iki destek için çalışmalar başlatılacak.

Gençler faizsiz 24 ay geri ödeme yapmadan 48 ay vadeli 150.000 TL evlilik kredisi sağlanacağının da altı çizildi.