Depremde ailelerini kaybeden çocuklar için koruyucu aile başvuruları başladı!

Depremde ailelerini kaybeden çocuklar için koruyucu aile başvuruları başladı!

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından depremde binlerce kişi hayatını kaybetmişti. Konu hakkında yapılan açıklamalara göre ailelerini kaybeden çocuklar için e-Devlet üzerinden koruyucu aile başvuruları başladı.

6 Şubat tarihinde gerçekleşen 2 büyük depremin ardından 10 ilde deprem oldukça yıkıcı bir şekilde kendini göstermişti. on binlerce bina yıkılarak binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan depremin ardından, ailelerini kaybeden çocuklar da bulundu.

Bu depremin ardından kimsesi kalmayan ve koruyucu bir aileye ihtiyaç duyan çocuklar için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre deprem bölgesinde bulunan ve bakıma ihtiyacı olan çocukların mevcut koruyucu ailelere yerleştirildiği, yeni adayların ise e-Devlet üzerinden başvuru yapabilecekleri öğrenildi.

AİLE BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI!

Konu hakkında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, "Deprem bölgesinde korunma ve bakım ihtiyacı tespit edilen çocukların durumları meslek elemanlarımız tarafından titizlikle değerlendirilmekte, sırada bulunan ve mevcut koruyucu ailelerimizin yanlarına yerleştirme işlemleri sürdürülmektedir. Yeni başvuruda bulunacak koruyucu aile adaylarımız e-Devlet üzerinden veya deprem bölgesinin dışında ikamet ettikleri ilin aile ve sosyal hizmetler il müdürlüklerimize şahsen başvurabilirler. Vatandaşlarımıza çocuklarımız için koruyucu aile olma talepleri konusunda göstermiş oldukları hassasiyet nedeniyle teşekkür ederiz." şeklinde ifadelere yer verildi.

Buradan başvuru yapan vatandaşların değerlendirmeler sonucunda ailelerini ve yakınlarını kaybeden çocuklara koruyucu aile olabilecekleri ifade edildi.