Dolgun maaşlı iş arayanlar dikkat! O sektörler için ayda 30 bin TL maaşla yeni personel aranıyor! Anında başvur!

Dolgun maaşlı iş arayanlar dikkat! O sektörler için ayda 30 bin TL maaşla yeni personel aranıyor! Anında başvur!

Uzun süredir dolgun maaşlı iş arayışında olanlar sektörel istihdam problemi artık sona eriyor. Ayda 30 bin TL maaşla işçi arayan firmalar şimdiden müjdeyi paylaştı.

Pandemi dönemi ile beraber patlak veren istihdam problemi yavaş yavaş çözüme kavuşuyor. Ortaya çıkan farklı meslek grupları uzun süredir iş arayanlar için gelir kapısı oluşturuyor. Onlarca kişinin dolgun bir maaşla çalışabilecekleri personel ilanları piyasada hızla yayılıyor. Şartlar karşılandığı anda yapılan başvuru kabul ediliyor.

30 BİN TL MAAŞLI MESLEKLER NELERDİR?

Ayda 30 bin TL'ye kadar kazanma fırsatı sunan bu meslek grupları daha çok pandemi döneminin etkisiyle ön plana çıkan yiyecek sektörü olduğu biliniyor. Zamanla oluşan personel eksikliği, yetişmiş elemandaki sayının azalması, çıraklıktan gelen kişilerin artık yerini başkalarına devretmesi nedeniyle büyük bir açık oluştu.

Genellikle geleneksel bir tarzla usta-çırak ilişkisinin bulunduğu meslekler büyük bir personel açığı yaşıyor. İş duyuruları arasında bulunan meslekler; lahmacun ustası, kebap ustası, ekmek yapım ustası, döner ustası, mutfak şefi, pide ustası ve benzeri yetişmiş eleman eksikliğinin yaşandığı usta-çırak ilişkisinin sürdürüldüğü kategorileri kapsıyor.

5 BİN TL İKEN 25 BİN TL OLDU!

dolgun-maasli-is-arayanlar-dikkat-o-sektorler-icin-ayda-30-bin-tl-maasla-yeni-personel-araniyor-aninda-basvur.png

Deneyimli eleman bulmak zor olduğu için ödenen aylık maaş aralığı epey dolgun oluyor. Pandemi dönemi öncesinde bir fırın ustası 5 bin TL'ye kadar maaş alıyordu. Şu anda bu maaşlar 25 bin TL'ye ulaştı. Bir döner ustası bundan 3 yıl önce 5 bin TL ile 7 bin TL arası ödeme alırken şu anda 30 bin TL alıyor.

Yapılan araştırmalar sonrası özellikle popüler mekanlarda kendini kanıtlamış iş yerlerinde, faaliyette bulunan usta ve personellerin maaşlarının daha iyi bir seviyeye ulaştığını ortaya koyuyor. 2 yıl önce pandemi dönemi sürecinde bir kebapçı ustası 7 bin TL alırken günümüzde bu rakam 25 bin TL'ye ulaştı. İnsanların daha kolay ve hızlı para arayışının yoğun olduğu bir dönemde, bu meslek grupları unutulmaya yüz tutmuşken daha cazip hale gelebilmesi için ödenen aylık rakamların gittikçe yükseltilmesi bekleniyor.