Emekliler için çalışmalar sürüyor, yeni banknot basımları yok! Cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz açıklamalarında…

Emekliler için çalışmalar sürüyor, yeni banknot basımları yok! Cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz açıklamalarında…

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yaptığı son açıklamalar ile hem emeklilere hem dünya üzerinde pandemi sonrasında yaşanan ekonomik sıkıntılara bunlarla beraber yeni banknotların basımına dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yaptığı son açıklamalar ile gündeme gelirken açıklamaları içerisinden en çok dikkat çeken ise yeni 1000 TL’lik banknotların basımlarının olmayacağına dair açıklamaları oldu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yaptığı açıklamalarda birçok konuya değindi. Bunlar arasında pandemi ile beraber dünya genelinde yaşanan ekonomik sıkıntılara diğer ülkelerin de parasal genişleme ile önlem aldıkları, emeklilere zam için çalışmaların sürdüğü gibi konular oldu. İşte Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın açıklamalarının tüm detayları…

Pandemi sonrası kötüleşen ekonomiye…

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yaptığı açıklamalarda öncelikle pandemi sonrasında yalnızca Türkiye’de değil tüm Dünya’da ekonominin zor şartlara geldiğini duyurdu. Bununla beraber ekonominin kalkınması için diğer ülkelerde de Türkiye’de olduğu gibi parasal genişlemelerin olduğunu belirtti. Açıklamalarında;

"Dünyada normal zamanlarda görmediğimiz parasal politikaların izlendiği bir dönem yaşandı ama şimdi dünya da farklı döneme girdi. Dezenflasyonist eğilimler güçlendi, istikrara dönük tedbirlerin hakim hale geldiği yeni bir döneme girmiş durumdayız. Bizde de her dönemin ihtiyaçları neyse o döneme göre güncellenmeler yapmak gayet tabii bir şey. Her dönemin kendine ait şartları var, o şartlar içinde politikalarınızı mutlaka güncellemek ve etkili bir şekilde uygulamak zorundasınız." İfadelerini kullandı.

Bunlarla beraber bozulan ekonomi ile daha büyük değerlerde banknotların basımına ilişkin böyle bir durumun kendi içlerinde olmadığını belirterek herhangi bir çalışmanın veya projenin olmadığını da belirtti.

Emekliler için çalışmalar sürüyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yaptığı açıklamalarda "Çalışmalar sürdürülüyor, 'Emekliler için ne yapabiliriz?' diye alternatiflere bakılıyor. Çok büyük bir sayıdan bahsediyoruz. 16 milyon emekli var. En küçük bir şeyin bile çok büyük etkiler oluştuğu bir alandan bahsediyoruz. Böyle bir alanla ilgili konuşurken çok dikkatli konuşmak gerekiyor. Maliyetleri, neler getirdiğini, bunun nasıl finanse edileceğini iyi planlamak gerekiyor. Biz şartlarımızı sonuna kadar zorlayarak emeklimizin, çalışanlarımızın yanında olmaya gayret ediyoruz. Etmeye de devam edeceğiz." İfadelerini kullanarak emekliler için çalışmaların sürdüğüne dikkat çekti.