Emekliler için en az 18 bin TL ödeme yapılacak, Nisan’da emekliler, bayram coşkusunu katladıkça katlayacak!

Emekliler için en az 18 bin TL ödeme yapılacak, Nisan’da emekliler, bayram coşkusunu katladıkça katlayacak!

EYT başvurularında son düzlüğe girildi, EYT’liler ilk maaşını almak için kolları sıvadı. EYT’liler Nisan ayında ilk maaşını almaya hazırlanırken, Nisan ayında bayram coşkusunu ikiye değil tam üçe katlayacak!

Milyonlarca çalışan, EYT kararının resmiyet kazanmasıyla beraber başvurularına hız verdi. 31 Mart’a kadar SGK ve e-Devlet üzerinden başvuru yapan vatandaşlar, Nisan’da ilk maaşlarını almaya hak kazanacak. Nisan ayında yalnızca maaş değil, promosyon ve bayram ikramiyesi de çiçeği burnunda emeklilerin yüzünü güldürecek!

En düşük emekli maaşının 7500 TL’ye yükseltilmesinin ardından, EYT’liler de ilk maaşlarını bu zamlı tutar üzerinden alacaklar. Nisan ayında yürürlüğe girecek olan zam kararından, EYT ile birlikte 8,8 milyon emekli faydalanabilecekler. EYT’liler yalnızca maaş değil, Nisan ayı içinde promosyon ve bayram ikramiyeleriyle de ödemeye doyacak!

BİR TAM MAAŞ + MAAŞ GÜNÜNE KADAR OLAN FARK VERİLECEK!

emekliler-icin-en-az-18-bin-tl-odeme-yapilacak-nisanda-emekliler-bayram-coskusunu-katladikca-katlayac.jpg

31 Mart tarihine kadar başvuru yapan EYT’lilerin hangi tarihlerde maaş alacağı da açıklandı. Bağ-Kur’lular 25 – 28 Nisan’da ve SSK’lılar 17 – 26 Nisan’da ilk kez emekli maaşlarını almaya hak kazanacaklar. Nisan ayında maaşı yatan EYT’lilere peşinen aylıkları ve ödeme tarihine kadar olan maaş farkı da verilecek.

Bu durumda, maaş günü 17 Nisan olarak tespit edilen EYT’li, 17 Nisan ve 17 Mayıs tarihleri için bir tam maaş, hem de 17 Nisan öncesindeki 16 gün farkı kadar ödeme alacak. Maaş günü 26 Nisan olan EYT’li ise, 26 Nisan – 27 Mayıs tarihleri için bir tam maaş artı 26 Nisan öncesindeki 25 günün farkını alabilecek.

İLK MAAŞ GÜNÜNÜ MAYIS AYINDA ALACAK OLAN EYT’LİLERE NASIL ÖDEME YAPILACAK?

31 Mart’a kadar başvuru yapmamış ve ilk maaş günü Mayıs’a kalmış olan EYT’liler için Nisan başından itibaren biriken bütün maaşlar toplu olarak verilecek. Bu durumda maaş günü 17 Mayıs olan emekli, 17 Mayıs – 17 Haziran için bir tam maaş ve 17 Mayıs’tan önceki zaman farkı kadar da ödeme alacak.

Başvuruları 31 Mart’a yetişmiş olan emekliler Nisan ayında 2000 liralık bayram ikramiyesi de alabilecek. Ayrıca EYT’liler için banka promosyonları da verilecek ve Nisan, Mayıs ayında emekliler ödemeye doyacak!