Emeklilere 3'ü 1 arada seçim müjdesi! Emekli maaşı promosyon bayram ikramiyesi Cumhurbaşkanı jesti zammı

Emeklilere 3'ü 1 arada seçim müjdesi! Emekli maaşı promosyon bayram ikramiyesi Cumhurbaşkanı jesti zammı

Seçim tarihi 14 Mayıs 2023 olarak kesinleşirken hükümetin oy oranını artırmak için seçim öncesi milyonlarca emekliye peş peşe müjdeler vereceği iddia edildi. Emeklilere bayram ettirecek üçlü zam formülü!

Emeklilere 3'ü 1 arada seçim müjdesi! Emekli maaşı promosyon bayram ikramiyesi Cumhurbaşkanı jesti zammı... Milyonlarca emeklinin beklemiş olduğu Ocak ayı maaş zammı ne yazık ki beklentilerin altında kalmış ve hayal kırıklığı yaratmıştı.

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile 2022 yıl sonunda asgari ücrete yüzde 54,6 oranında zam açıklanmış ve en düşük çalışan maaşı 8 bin 500 TL olarak belirlenmişti. Asgari ücrete yapılan rekor zam ile beklentiler artarken gözler memur ve emekli maaşı zammına çevrilmişti.

EMEKLİ MAAŞINA EK ZAM BEKLENTİSİ! SEÇİM ÖNCESİ MAAŞLARA YENİ ZAM GELİR Mİ?

Kulislere sızdırılan son dakika haberine göre emeklilere seçim öncesi yeni ara zam müjdesi geleceği iddia edildi. AK Parti'nin son anketlerde verilen müjdeler sonrası oy oranının arttığı iddia edilirken yakalanan yükselişin sürdürülmesi ve tek başına iktidar olmak isteyen AK Parti'nin seçim hamlesi olarak emeklilere yeni müjdeler vereceği Ankara kulislerinde konuşulmaya başlandı.

Milyonlarca emeklinin oyunun son derece değerli olduğunu belirten AK Parti'ye yakın isimlerin kulislere sızdırdığı bilgilere göre Mart ayı sonunda yapılacak olan açıklama ile emeklilere en az yüzde 10 en yüksek ise yüzde 15 oranında ek zam yapılacak. Böylelikle emeklilerin talep etmiş oldukları yüzde 40 - 45 oranındaki zam oranı yakalanacak.

EMEKLİLERE YENİ PROMOSYON JESTİ! EMEKLİ MAAŞI PROMOSYONU 2023 İÇİN MART AYI MİLAT OLACAK İDDİASI

EYT yasasının çıkması ile ilk etapta 2 milyon 250 bin kişinin emekli olması beklenirken bu da bankaların promosyon yarışında yeni bir milat olacak. Bankalar daha fazla müşteri çekmek için promosyon rakamlarını arttırırken bazı bankalarda söz konusu rakamın en düşük 15 bin 20 bin TL bandına çıkabileceği belirtiliyor.

EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ JESTİ! RAMAZAN BAYRAMI İKRAMİYESİ 2023 KAÇ TL, NE KADAR OLACAK?

Emekli ikramiyesi için de büyük bir jest hazırlığı olduğu belirtiliyor. Söz konusu rakam şu anda 1.100 TL olarak ödenirken söz konusu rakamın en düşük emekli aylığı olarak açıklanan rakama endekslenebileceği belirtiliyor. Bu rakam 2023 yılı için 5 bin 500 TL olarak belirlenirken bu durumda Ramazan Bayramı ikramiyesi için ödenecek rakam 2 bin 250 TL olarak hesaplara yatırılacak.