Promosyona EYT bereketi! Bankalar gaza bastı emekliler o tarihte 15.000 TL müjdesi gelebilir

Promosyona EYT bereketi! Bankalar gaza bastı emekliler o tarihte 15.000 TL müjdesi gelebilir

Milyonlarca emeklinin beklemiş olduğu promosyon müjdesi için bankalar gaza bastı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT yasası

Promosyona EYT bereketi! Bankalar gaza bastı emekliler o tarihte 15.000 TL müjdesi gelebilir... Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT yasası için geri sayım tüm hızı ile devam ederken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan son dakika açıklaması EYT'nin haftaya meclise gelebileceğini söylemişti.

EYT yasasının meclise gelmesi ve onaylanması durumunda 2 milyon 250 bin kişinin hemen emekli olması beklenirken bu da bankaların iştahını kabarttı. Merkez Bankası tarafından yapılan yasal düzenleme nedeni ile bankalar mevduat hesabı ihtiyacı duyarken emeklilerin banka hesapları bu nedenle bankalar için kritik bir öneme sahip olmuştu.

2 MİLYON 250 BİN EMEKLİ BANKALARIN İŞTAHINI KABARTTI! EYT SONRASI PROMOSYON MÜJDESİ BEKLENİYOR...

EYT yasasının meclise gelmesi ve mecliste onaylanarak yürürlüğe girmesi ile EYT'lilerin ilk maaşını en geç Mart ayında alması bekleniyordu. Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT yasasından yararlanan 2 milyon 250 bin kişinin ilk etapta erken emeklilik hakkı elde etmesi bekleniyordu.

Yapılan açıklamalar ile EYT yasasının haftaya meclise gelmesi beklenirken Emeklilikte Yaşa Takılanlar kanunun çıkması ile bankaların promosyon musluğunu tekrar açması bekleniyor. Hatırlanacağı üzere emekli promosyonu olarak en yüksek 1.500 TL ödenen promosyon rakamı rekor oranda arttırılmış ve Akbank tarafından 7 bin 500 TL'ye yükseltilmişti.

EMEKLİYE MAAŞ PROMOSYONU İÇİN YENİ ZAM VAR MI, EN YÜKSEK KAÇ TL OLACAK?

Benzer bir artışın 2023 EYT yasası ile gelmesi bekleniyor. Gelecek olan açıklama kapsamında promosyon ödemesi için bankaların rekor artışa gitmesi beklenirken 2 milyon 250 bin emekliyi kapmak için yarışacak olan bankaların kesenin ağzını açacakları iddia ediliyor.

Kulislere sızan bilgilere göre Yapı Kredi Bankası tarafından en düşük promosyon tutarını 12 bin TL'ye çıkartılacağı maaş tutarına göre rakamın 15 bin hatta 20 bin liraya kadar çıkabileceği belirtiliyor. Özel bankaların maaş promosyonu konusunda yeni bir yarışa girişmesi beklenirken bu yarış en çok emeklilere yarayacak gibi görünüyor.