Emeklilere aylık 481 TL geri ödeme ile kredi veriliyor: Banka duyurdu!

Emeklilere aylık 481 TL geri ödeme ile kredi veriliyor: Banka duyurdu!

Nakit paraya ihtiyacı olan emeklileri ilgilendiriyor. Yapılan yazılı açıklama ile kredi duyurusu yapıldı. Söz konusu açıklamada, ayrıca 3 ay erteleme imkanı sağlandığı da bildirildi.

TEB Bankası emekliler için kredi duyurusunda bulundu. Krediden maaşını TEB’den alan veya TEB’e taşıyan müşteriler faydalanabilecekler. Bu kapsamda kredi koşulları tek tek açıklandı:

Emekli Kredisi Kampanya Detayları:

Emekli maaşını TEB’den alan veya TEB’e taşıyan müşterilerimiz için geçerlidir.

Kampanyadan faydalanmak için TEB Şubelerinden ve dijital kanallardan TEB İhtiyaç Kredisi’ne başvurabilirsiniz.

Kredide 3 aya kadar erteleme imkanı bulunmaktadır.

Ertelenen kredilerin ödeme planlarında ilk taksit olarak görünen kalem erteleme faizinden oluşmaktadır. Erteleme faizini içeren taksit talep edilen vadeye ek olarak eklenmekte olup, bu taksit ile birlikte toplam vade 36 ayı aşamaz.

İhtiyaç Kredinizin tahsis ücreti kredi tutarının binde 5'idir. Tahsis ücreti %10 BSMV içermektedir

Faiz ve vade oranları müşteri özelinde, findeks kredi notuna göre değişiklik gösterebilir.

TEB onaylanan kredinin kullanımı için son kararı verme, kefil ve ek belge isteme, faiz oranını değiştirme hakkına sahiptir.

Kredi tutarı 100.000 TL üzerinde olan krediler için vade 12 ay ile, 50.000 TL – 100.000 TL’ye kadar (100.000 TL dahil) olan krediler için vade 24 ay ile sınırlı olup 50.000 TL ve altındaki kredilerde azami 36 ay olarak uygulanmaktadır.

Örnek ödeme tablosu

screenshot-12.jpg

Örnek ödeme tablosuna göre, 5 bin TL kredi çeken vatandaş aylık 481 TL geri ödeme yapabilecek.

İşbu tablolar eşit taksitli kredi tutarları için örnek olarak oluşturulmuştur. Vade ve tutarlarda faiz oranı değişiklik gösterebilir. Sigorta bedeli Yıllık Kredi Koruma Hayat Sigortası primi olup poliçe kredi vadesi boyunca geçerlidir; poliçe primi müşterinin yaşı, kredi taksit tutarı, faiz oranı, kredi vadesine göre değişiklik gösterebilir. İlgili yasal düzenleme kapsamında 16 Eylül 2021 sonrasında açılan tüm ihtiyaç kredilerinizin maksimum vade limiti, kalan anapara bakiye toplamı 50.000 TL ve altında ise 36 ay, 50.001 TL ile 100.000 TL arasındaki kredilerde 24 ay, 100.000 TL üzerindeki kredilerde ise 12 aydır. Kredi vadesi, vade ertelemeli dönem dahil en fazla 36 ay olabilir. Efektif Aylık ve Efektif Yıllık Faiz Oranına / Yıllık Maliyet Oranına tahsis ücreti ve yasal vergiler dahil edilmiştir. Minimum kredi tutarı 1.000 TL dir. Sigorta masrafı yıllık maliyet oranı hesabına dahil edilmemiştir.. Kredi Tahsis Ücreti, kredi tutarının %0,5’i olarak hesaplanmakta ve hesaplamasına %10 BSMV dahil edilmektedir. TEB, kredi başvurularını serbestçe değerlendirme ve uygun görmediği başvuruları onaylamama hakkına sahiptir. TEB kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar. Güncel faiz oranları için www.teb.com.tr adresini ziyaret edebilir veya size en yakın TEB şubelerine başvurabilirsiniz.