Erdoğan’dan Sinan Oğan itirafı gündem oldu!

Erdoğan’dan Sinan Oğan itirafı gündem oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün canlı yayında Sinan Oğan ile ilgili itirafı gündem oldu.

Bilindiği üzere ATA İttifakı ortaklarından olan ve 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde elenen Sinan Oğan Cumhur İttifakına desteklerini açıklamıştı. Sinan Oğan’ın 14 Mayıs seçimlerine Cumhur İttifakının gizli ortağı olduğu iddia edilmişti ki, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sinan Oğan’la ilgili bir itiraf geldi.

Sinan Oğan 14 Mayıs seçimleri öncesinde, Cumhur İttifakı içerisinde yer alan ve AKP listelerinde milletvekili çıkaran Hüdapar ile ilgili söylemlerinden sonra, yine de Cumhur İttifakı’na destek açıklaması yapan Oğan, 14 Mayıs seçimlerinde ortak olarak girdiği Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’la da ters düştü.

Ümit Özdağ, bugün sabah FOX TV ekranlarında, askeri kaynaklı aldığı bilgilileri gündeme getirdi ve ‘’Eğer bu mültecileri gönderemez isek 2028 yılında iç savaş çıkabileceği bilgileri var’’ iddialarını ortaya atarken, ‘’Biz Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığımız müzakerede, bu gerçekleri masaya yatırdık ve bu mülteci konusunun bir var olmak ile yok olmak arasında bir beka sorunu olduğu konusunda hem fikir olduk. Şu anda resmi olmayan kayıtlara göre 13 milyon mülteci var ve bu mültecileri en geç 1 yıl içerisinde göndermeliyiz. Bu mültecilerin gönderilmesine ilişkin Kılıçdaroğlu’na sonuna kadar güvenin. Eğer ona güvenmiyorsanız bana güvenin. 28 Mayıs seçimlerinde iki eliniz kanda da olsa sandığa gidin ve oyunuzu Kılıçdaroğlu’ndan yana kullanın’’ dedi.

Ümit Özdağ bu sözleri sarf ederken Sinan Oğan, ‘’Mültecileri asla göndermeyeceğiz’’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a desteklerini açıkladı. Oğan hakkında medyada birtakım iddialar da öne sürülürken bugün Erdoğan’dan Oğan’ın desteği ile ilgili flaş bir itiraf geldi.

Sinan Oğan Cumhur İttifakı’na destek açıklaması öncesinde ‘’pazarlık bedava olmaz. Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı dururken neden bakan olayım’’ sözlerini sarf etmişti ama Cumhurbaşkanı Erdoğan, Oğan ile yaptığı anlaşmada herhangi bir pazarlığın söz konusu olmadığını iddia etti. Konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı;

‘’Sinan Oğan, Cumhur İttifakı'nın elemanı gibi çalışmalara başladı’’

Sinan Bey'le herhangi bir pazarlık söz konusu olmadı. Sinan Bey, bazı televizyon programlarına çıkacak. Yarın da Mevlüt Bey ile bazı ziyaretler yapacak Antalya'da. Cumhur İttifakı'nın elemanı gibi çalışmalara başlamış durumda. Bu önemli gelişme. Taban Antalya'da bunu gördüğünde farklı bir yaklaşımla değerlendirme yapacaktır. Sinan Bey'in televizyon programları yapması da bazı istifhamları ortadan kaldıracaktır. 5,2 olabilir, fazla olabilir, eksik olabilir. Önemli olan ortaya çıkan sinerjiyi değerlendirmektir. Sinan Oğan bir gerçek. Daha sonra bizle hareket etme kararı almıştır. Pazarlık olmadı. Benim yapımda böyle bir şey söz konusu değil. Bu Kılıçdaroğlu'nun yaklaşımı. Malum toplamı 1 puan etmeyen partilere 40 vekillik verdi."