Erdoğan’dan yeni bir açıklama geldi! Cumhurbaşkanı bu kez yurtdışı basının hedef aldı!

Erdoğan’dan yeni bir açıklama geldi! Cumhurbaşkanı bu kez yurtdışı basının hedef aldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Erdoğan, her mesajında farklı kitlelere seslenerek 28 Mayıs ikinci tur seçimlerinden önce tüm mesajlarını iletiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala sosyal medya mesajlarına hız kattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikinci tur seçimlerinden önce değişen dengelerin ardından, oy verecek vatandaşlara vaatlerini ve bugüne kadar yaptıklarını hatırlamaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya mesajlarında farklı kitlelere seslenerek herkesi 28 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek olan seçimlerde oy kullanmaya davet ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı son açıklamalarında bu kez yurt dışı basının hedef aldı. Erdoğan, yabancı manşetlere tepki gösterdi.

‘ALGI BALONLARI SÖNDÜ’

erdogandan-yeni-bir-aciklama-geldi-cumhurbaskani-bu-kez-yurtdisi-basinin-hedef-aldi-2.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi; ‘’Ülkemizin içinde bulunduğu seçim süreci sayısız hakikatin anlaşılmasına vesile oldu. 14 Mayıs’ta sandıkta Türk demokrasisinin gücünü görmekle kalmadık aynı zamanda, algı balonlarının sönmesine de şahitlik ettik. Peki neydi bunlar? Türkiye'ye atılan diktatörlük iftiralarıydı. Kendi ülkelerinde seçmenin yarısını bile sandığa götüremeyenler tarafından yürütülen karalama kampanyalarıydı. Bizlerle ilgili uluslararası basında yapılan sinsi psikolojik harekatlardı. Muhalefetin meydan meydan tekrarladığı yalanlar ve bühtanlardı. CHP Genel Başkanı ve şürekası sının körüklediği korkusu siyasetiydi.’’

‘DERGİ KAPAKLARINDAN AYAR VERİLMEZ’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarına şu cümleleri ile devam etti; ‘’İşte 14 Mayıs gecesi sandıkta tecelli eden iradeyle tüm bunları boşa çıkardık. Diktatörlük iddialarının tamamen safsatadan ibaret olduğunu gösterdik. Milletimize dergi kapaklarından ayar verilemeyeceğini gösterdik. Türk milletin iradesine zincir vurulamayacağını gösterdik. Yalan, iftira ve korku siyaseti ile seçim kazanılamayacağını gösterdik. Nefret söylemleri ile milletin gönlüne girilemeyeceğini gösterdik. Siyasi ikbal uğruna bölücüler ve FETÖ’cüler ile yol yürünemeyeceğini gösterdik. Daha pek çok gerçeğin yanı sıra, demokrasimizin son 21 yılda ulaştığı olgunluk seviyesini ve milletimizin ferasetini tüm dünyaya bir kez daha gösterdik. Bunu da hangi siyasi partiye oy verirse versin 85 milyon hep beraber başardık. İnşallah 28 Mayıs’tan sonra ülkemizin tüm bu kazanımlarını elbirliği ile çok daha ileriye taşıyacağız.’’