Erdoğan'ın seçimde rakibi kim olacak? Altılı masa aday tarihini açıkladı

Erdoğan'ın seçimde rakibi kim olacak? Altılı masa aday tarihini açıkladı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, altılı masa cumhurbaşkanı adayıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın seçimde rakibi kim olacak? Altılı masa aday tarihini açıkladı - Türkiye 2023 seçimlerine gün sayıyor. Seçmen sandıkta oy vereceği cumhurbaşkanı adayı ve milletvekili parti tercihinde kafasında karışıklığı giderecek soru yanıtlarını arıyor. Millet İttfakı seçmeni aylardır beklediği aday açıklamasına kavuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın rakibi kim olacak? sorusunda aday tarihi açıklandı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı canlı yayın programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye gündeminde geniş yankı uyandıran halen yanıt bekleyen soruya yanıt verdi. Altılı masa cumhurbaşkanı adayı açıklanacağı tarih belli oldu.

ALTILI MASA CUMHURBAŞKANI ADAYI

Karamollaoğlu, altılı masa cumhurbaşkanı adayı hakkında, 'Seçilebilecek, toplumun teveccühünü kazanacak ve altı partinin de desteklediği bir cumhurbaşkanı adayının önümüzdeki haftalarda kesinleştirilmesi icap ediliyor.' dedi.

Siyasi gelişmeleri değerlendiren Karamollaoğlu, Şubat ayını işaret etti. 13 Şubat'ta Saadet Partisi Genel Merkez binasında 12'nci toplantısını yapacak olana altılı masa saatlerce sürecek bir toplantıya daha imza atacak. Genel başkanların desteklediği bir araya belirlenecek. Toplantı ardından kamuoyuna adayın kim olacağına ilişkin açıklama yapılacak.

'ŞUBAT AYI İÇERİSİNDE BU KONU MUHAKKAK NETLEŞECEK'

Basında ve sosyal medya platformlarında her gün karşı karşıya kaldığımız altılı masada gerilim olduğuna dair söylemlere yanıt veren Karamollaoğlu, cumhurbaşkanı adayı seçim kararı alınmasının ilk defa gündeme geldiğini söyledi. Ortak adaya ilişkn Karamollaoğlu, 'Seçilebilecek, toplumun teveccühünü kazanacak ve altı partinin de desteklediği bir cumhurbaşkanı adayının önümüzdeki haftalarda kesinleştirilmesi icap ediliyor. İsim üzerine konuşulmadı. Sadece artık belirleme zamanı geldiğini ve önümüzdeki günlerde cumhurbaşkanı adayını belirlememiz gerektiğini konuştuk. Şubat ayı içerisinde bu konu muhakkak netleşecek. İster istemez gönlümüzden bir şeyler geçebilir ama bu adayın mutlaka toplumda bir karşılığının bulunması ve seçilebilir olması icap eder. En önemli özellik o yoksa bir aday gösterdik ama bu aday zaten seçilemez gibi bir havaya girersek bu doğru bir tespit olmamış olur' ifadelerini kullandı.

30 Ocak'ta koalisyon protokolü açıklanacak. Ortak politika metni kamuoyuyla paylaşılacak. Hazırlanan çalışma ile muhalefetin seçim sonrası yapacakları aktarılacak. Her parti bir konuda kanaatleri var. Merak edilen uzlaşı metni içeriğinde ne olacak? Sorusu yarın netlik kazanacak.